Як зробити штамбову троянду.

Штамбова троянда або рожеве дерево - один з найефектніших способів вирощування троянд. Штамбові троянди можуть бути мініатюрними до 40 см, їх зазвичай вирощують в горщиках, або досягати висоти 2 і більше метрів. Дотримуючись певних правил зробити штамбову троянду можна виростити і в кліматичних умовах середньої смуги Росії.
Вам знадобиться
 • - рожевий кущ;
 • - садовий секатор;
 • - мотузка;
 • - кілочок;
 • - покривний матеріал;
 • - держатель для крони
Інструкція
1
Проведіть низьку обрізку усіх пагонів на кущі троянди. Це стимулює рослину до утворення нових прикореневих пагонів. Кількість пагонів залежить від сорту рослини, але зазвичай їх число коливається між 5-10.
2
Визначтеся, якої висоти буде штамб. Як правило, ця висота становить від 0,7 до 1,2 м. Проходить 3-4 тижні після весняної обрізки до того часу, коли нові пагони відростуть на необхідну висоту.
3
Срежьте нижнє листя і шипи, коли пагони досягнуть бажаної висоти. Переплетіть їх між собою. Для фортеці пагони можна в декількох місцях зв'язати мотузкою, яку слід видалити, коду вони остаточно одеревенеют. Одержаний штамб підв'яжіть до кілочка - це не дозволить рослині зігнутися і збереже стрункість штамба. Коли штамбова троянда досить зміцніє, кілочок можна буде прибрати.
4
Намагайтеся робити штамбову троянду з куща з великим числом пагонів, оскільки саме їх кількість визначає число суцвіть на майбутньому рожевому дереві.
5
Слідкуйте протягом літа, щоб на штамбі не утворювалися бічні пагони. Що з'явилися відростки негайно видаляйте.
6
Зрізуйте зів'ялі суцвіття, і через пару тижнів троянда дасть 2-3 нових квітконосу. У період рясного цвітіння подібну обрізку необхідно проводити 2-3 рази на тиждень.
7
Починайте готувати рослина до зими з кінця серпня. Зменшіть полив і не підгодовуйте троянду органічними добривами. З настанням заморозків укутайте штамб покривним матеріалом. В якості укривного матеріалу можна використовувати різні плівки, застосовувані в будівництві як утеплювачі.
8
Забезпечте підтримку разрастающейся кроні. Штамбова троянда досягає піку цвітіння через 3-4 роки з моменту посадки. Гілкам штамбовой троянди, які все ж є гілками чагарнику, а не дерева, складно утримувати власну вагу і безліч квіткових бутонів в період активного цвітіння. Допомогти рослині можна різними власниками, які продаються в садових магазинах. Втім, власники можна спорудити самостійно з тонких дерев'яних рейок і дроту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PpgQ-Dl4Ihs
Корисна порада
штамбові троянді потрібно той же полив і такі ж добрива, як і звичайної кущовий троянді.
Штамбові форми декоративних чагарників, що виглядають як витончені невеликі дерева з прямим тонким стовбуром і пишною кроною, часто використовуються ландшафтними дизайнерами для прикраси садів. На штамбі вирощують троянди, деякі види декоративної верби, ряд кімнатних рослин і ягідних чагарників. Штамбова форма створюється шляхом щеплення або формування корнесобственние рослини обрізанням.
Вам знадобиться
 • - посадковий матеріал;
 • - гетероауксин;
 • - азотні добрива;
 • - калійні добрива;
 • - фосфорні добрива.
Інструкція
1
Подвой для штамбових троянд вирощують з морозостійкого шипшини з сильною кореневою системою. Шипшина можна виростити з насіння або викопати добре розвинений однорічний сіянець з живоплоту. Сіянці висаджують на відстані тридцяти сантиметрів між рослинами. Протягом двох років майбутній підщепу не слід обрізати.
2
Навесні третього року шипшина слід обрізати, видаливши всі нерозгалужені пагони. З прямих пагонів, які виростуть влітку, залиште два найсильніших. В серпні верхівки цих втеч слід прищипнуть.
3
При вирощуванні підщеп в умовах розплідника наступної весни шипшина висаджують на окуліровочний ділянку. В умовах саду можна відразу перемістити вирощений підщепу на постійне місце. При цьому у рослини залишають тільки один прямий втечу, всю іншу поросль повністю вирізують. Слід видалити пошкоджені коріння і підрізати найдовші.
4
Перед посадкою умочіть коріння рослини в суміш глини і води, в яку додана таблетка гетероауксину. Посадіть шипшина таким чином, щоб коренева шийка була закрита землею. Грунт навколо рослини слід ущільнити.
5
Протягом літа видаляйте всю поросль, яка з'явиться нижче того місця, де формуватиметься крона. Для крони залиште близько п'яти пагонів. Пагони, які з'являються на стовбурі, найкраще видаляти, поки вони зелені. В кінці липня або самому початку серпня на вирощений штамб можна прищеплювати нирки сортових троянд.
6
Для отримання корнесобственной штамбовой форми використовують вкорінені живці культурного рослини. Таким способом можна сформувати червону смородину або агрус. Для вкорінення зріжте держак з п'ятьма нирками і посадіть в грунт таким чином, щоб над поверхнею землі залишилася тільки одна нирка. Робити це слід в липні.
7
Якщо ви збираєтеся вирощувати штамбовий агрус, виберіть гілку для укорінення і притисніть її до землі шпилькою. Після появи коренів гілку можна відокремити від куща і посадити в грунт.
8
Наступної весни нирки укоріненого живця почнуть проростати. Для формування штамба залиште один пагін, решта видаляйте по мірі їх появи. Видаляйте бур'яни навколо держака. Раз на місяць рослину слід підгодовувати розчином добрив. На початку літа використовуйте азотні добрива, в кінці - калійні і фосфорні.
9
Через рік втечу смородини обрізають на висоті близько вісімдесяти сантиметрів. Залиште чотири верхніх бруньки, з яких сформується крона, решта нирки видаліть. Пагони, які виростуть зі збережених нирок, через рік можна буде підрізати, залишивши по чотири нирки на кожному.