Як грати соло на гітарі. соло на електрогітарі повільно.

Найпопулярнішим інструментом кінця двадцятого-початку двадцять першого століть стала гітара, зокрема - її електронна різновид. Причин декілька: і мобільність, і легкість в освоєнні, і застосування в певних жанрах, зокрема, в року. Однак при своїй уявній простоті цей інструмент дозволяє виконувати віртуозні пасажі, так звані соло, під час яких гітарист стає важливіше фронт-мена (співака). У виконанні цих пасажів гітаристи користуються рядом прийомів.
Вам знадобиться
  • Електрогітара;
  • Комбопідсилювач;
  • Процесор ефектів;
  • Кабелі;
  • Збірник творів для електрогітари.
Інструкція
1
Підключіть гітару до підсилювача і процесору за допомогою кабелів. Перевірте лад гітари.
2
Перед розбором соло зробіть кілька нудних, але необхідних вправ. Зіграйте дві-три мажорні гами, потім дві-три мінорні і дві-три гами в пентатонике. Грайте повільно, головне в розминці - не швидкість, а правильна постановка руки і апплікатура.
3
Відкрийте збірник пісень і виберіть те, що вам подобається. Початківцю гітаристу, крім того, краще підбирати твори з соло невеликого обсягу - 12-16 тактів. Тепер соло - це ваш слон, і ви повинні з'їсти слона. Зрозуміло, по шматочках, ретельно пережовуючи. Для цього зіграйте перші 2-4 такту в дуже повільному темпі. При першому програванні важливо дотримати ритм і аппликатуру. Зрозуміло, мазати мимо нот теж не можна.
4
При повторному програванні, крім колишніх моментів, зверніть увагу на специфічні прийоми: бенди («підтяжки»), слайди і прочее.Чтоби виконати бенд, затиснуту струну поводите поперек гріфа.Для виконання вібрато поворухнете пальем, затискають струну, немов він дрожіт.Слайд, ковзання, гліссандо - це один і той же прийом. Для виконання плавно пройдіться по звучала струні (або струнах). Нездійсненно на відкритих струнах.Есть ще ряд прийомів і технік, які можуть вам зустрітися. Над кожним проблемним місцем, будь це навіть не такт, а полтакта, краще посидіти довше, поганяти його кілька разів у різних темпах.
5
Коли в повільному і помірному темпі перші чотири такту граються вже легко, виконаєте фрагмент в темпі твори, а наостанок ще раз повільно. Приступайте до наступного четверотакту, розучуйте його по тій же схемі, потім зіграйте вісім тактів. І так до кінця соло.
6
Коли соло зіграно повністю спочатку в повільному і середньому темпі, зіграйте в швидкому, а перед закінченням заняття знову в повільному темпі.
Корисна порада
В репертуарі соло-гітариста повинні бути як швидкі, так і повільні твори. Під час виступу це допоможе зберегти увагу публіки і не дозволить їй втомлюватися.