Як вийняти скалку з ока. Як витягнути металеву скалку з ока.

Потрапила в око смітинка здатна викликати біль і сльози, і щоб її побачити і відразу витягти, необхідно сильно постаратися. Однак деякі методи дозволяють вийняти її без особливих труднощів.
Вам знадобиться
  • - кип'ячена тепла вода;
  • - глибоке блюдце;
  • - гумова спринцівка або піпетка.
Інструкція
1
Витяг чужорідного тіла з ока залежить від його походження. Якщо це піщинка, або велика частка пилу, то можна спробувати вийняти скалку з ока самостійно за допомогою простого і доступного методу - промивання.
2
Налийте в будь-яку ємність теплої кип'яченої води. І потім наповніть нею спринцовку або піпетку. Прийміть горизонтальне положення з закинутою головою, або сильно закиньте голову в положенні стоячи.
3
Пальцями однієї руки відсуньте від рогівки ока верхню повіку, а іншою рукою введіть в утворився "кишеню" всю рідину. При введенні рідини дивіться вниз, а потім поверніть голову до внутрішнього кута ока, щоб вода витекла назовні разом з смітинкою. Часто поморгайте.
4
У такій же послідовності, тільки в положенні стоячи, промийте око між нижнім століттям і рогівкою. При введенні рідини дивіться вгору, а потім також нахиліть голову до внутрішнього кута ока, щоб вода повністю вийшла назовні. При необхідності зробіть промивання декілька разів до припинення відчуття в оці стороннього тіла.
5
Якщо під рукою немає піпетки або спринцівки використовуйте інший спосіб щоб вийняти скалку з ока. Наберіть теплої води (якщо немає кип'яченою, то водопровідної) в будь-яку, середньої глибини, ємність. Нахиліться над нею так, щоб око виявився повністю зануреним у воду. Далі часто поморгайте їм у воді. Якщо при моргання відчуття присутності смітинки не проходить, відсуньте почергово верхню і нижню повіку і також поморгайте.
6
Іноді після усунення порошинки з ока ще деякий час продовжується сльозотеча або відчуття роздратування кон'юнктиви. Щоб швидше усунути ці неприємні відчуття промивайте очей міцним чайним розчином не менше 3-х днів. Вміщені в ньому дубильні речовини сприяють швидшому відновленню слизової очі.
Зверніть увагу
Якщо промивання очі не дає результату, зверніться до лікаря, оскільки в деяких випадках відбувається впровадження чужорідного тіла в рогівку ока.