Як коптити коропа. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Копчення риби в промислових масштабах вимагає досить складного обладнання і являє собою трудомісткий процес. Якщо ж ваша мета - спробувати делікатес і пригостити своїх домашніх, то це можна зробити простими засобами, наприклад, на дачі, де трохи диму з коптильні нікого не потривожить.
Вам знадобиться
  • 5 кг свіжого коропа;
  • 3 ст. крупної солі;
  • 7 літрів води;
  • коричневий цукор;
  • коптильня;
  • тирса дерев листяних порід.
Інструкція
1
Помийте і почистіть рибу, видаліть нутрощі, ложкою соскребіте темну смугу вздовж хребтової кістки зсередини, тупою стороною ножа видаліть плівки зсередини. Обробити рибу на філе, видаливши всі кістки, шкіру залиште.
2
Приготуйте розсіл, змішавши 1,5 склянки харчової солі з 3,5 літрами води (вода повинна повністю покрити м'ясо), додайте трохи коричневого цукру, щоб додати страві солодкуватий смак. Помістіть філе в глибокий посуд і залийте розсолом. Накрийте посуд рушником і залиште в холодильнику або в холодному місці на ніч. Витягніть філе з розсолу, добре промийте свіжою водою, обсушити серветками і залиште для просушки на півгодини.
3
Підготуйте коптильню: візьміть відро з нержавіючої сталі, встановіть всередині решітки, одну на висоті 1/3 відра, іншу - 2/3 відра, підберіть або виготовте щільну кришку до відра. Приготуйте місце для вогнища і підставку, щоб встановлювати коптильню над ним.
4
Замочите на 1:00 тирсу або тріску дерев листяних порід. Для використання в коптильні підійде деревина вишні, яблуні, ялівцю, ліщини, бука, дуба, вільхи, клена, липи, ясеня, в'яза, верби, тополі, осики або берези (кора дерев не повинна потрапити в тирса). Насипте тирсу шаром 1,5-2 см на дно коптильні, покладіть філе на решітки, встановіть їх усередині, закрийте кришку, поставте коптильню на вогонь. Копчення триває не менше 40 хвилин, риба вважається безпечною для вживання в їжу, якщо температура всередині тушки трималася на рівні 80оС не менше півгодини, температура в коптильні при цьому становить близько 105-120оС.
5
Готову рибу вийміть з коптильні, остудіть, загорніть в парафінову папір і зберігайте в холодильнику не більше двох тижнів, подавайте охолодженої на другий-третій день після приготування. Заморозьте копчену рибу, якщо хочете зберігати її більше двох тижнів.