Як намалювати гілку ялинки. Як намалювати малювати гілку.

Яка новорічна листівка без ялинки? Святкова ялинка може бути стилізованої, що складається з одних зображених один над одним трикутників. Але можна намалювати і пухнасту гілочку, дуже схожу на справжню. Така гілочка не тільки створить святковий настрій на Новий рік чи Різдво, вона доречна в саморобній дитячій книжці про птахів і звірів і навіть як прикраса святкового торта.
Вам знадобиться
 • - аркуш паперу;
 • - простий олівець;
 • - акварельні фарби або гуаш;
 • - ялинова гілка або картинка з її зображенням;
 • - торт;
 • - трохи крему;
 • - харчові барвники зеленого та коричневого кольору.
Інструкція
1
Для новорічної листівки візьміть невеликий аркуш паперу. Формат А5 цілком підійде. Можна намалювати ялинову гілку і на альбомному аркуші, все залежить від того, яку саме композицію ви збираєтеся складати. Лист можна покласти як завгодно. Якщо ви хочете потім написати на ньому якийсь текст, не забудьте залишити для нього місце. При бажанні лист можна затонувати. Новорічна листівка добре виглядає в тому числі і на чорному або темно-синьому тлі. У цьому випадку начерк краще робити не простим олівцем, а білим або блідо-зеленим.
2
Розгляньте ялинову гілку. Маленькі гілочки розташовуються під гострим кутом до основної. Ближче до краю вони стають тонше і коротше. Якщо провести подумки центральні лінії кожної гілочки, то вийде, що перетинаються вони десь біля стовбура, а до зовнішньої частини крони розходяться.
3
Проведіть довільну досить довгу лінію. Це буде основна гілка. Дуже добре, якщо вона вийде трохи нерівною, у живих дерев абсолютно прямих ліній немає. Начерк робіть тонким олівцем. Проведіть від основної лінії 2-3 коротших і розходяться до кінців.
4
Намалюйте короткі гострі голки. Якщо у вас під рукою кольорові олівці, проведіть першу лінію від кінця основний так, щоб голка перебувала під гострим кутом. Як і лінії дрібних гілок, голки розходяться до країв. Малювати їх краще без відриву руки, вузькими довгими зубцями. Провівши першу лінію, тут же почніть наступну у зворотному напрямку. Трохи не довівши до гілки, почніть другий голку. Спробуйте малювати зигзаги швидкими рухами. Закінчивши основну гілку, покрийте голками більш дрібні. Штрихи можна робити коротше. Після того як всі голки будуть готові, прорисуйте гілочки коричневим олівцем.
5
Якщо ви малюєте фарбами, то спочатку проведіть коричневі гілки і дайте їм висохнути. Голки починайте малювати точно так само, з тією частини основної гілки, яка знаходиться ближче до стовбура. Кожну голочки зображайте окремо. Ведіть руку з пензлем у напрямку від основної гілки так, щоб лінії в кінці розходилися. Другу голку і інші теж ведіть від основної гілки.
6
Щоб прикрасити торт, змішайте трохи крему з харчовими барвниками. Намалюйте лінії тонкої паличкою. Паперовий кульок або кулінарний шприц наповніть спочатку коричневим кремом і проведіть лінії. Вони вийдуть трохи опуклими. Зеленим кремом малюйте голки точно так само, як ви це робили фарбою, тобто кожну окремо.
Щоб передати атмосферу події, не обов'язково зображувати його у всіх подробицях, часто достатньо зауважити найхарактерніші деталі. Це відноситься і до свята Нового року - відчути запах мандаринів і почути хрускіт снігу можна, поглянувши на картинку, на якій буде зображена всього лише гілочка ялини.
Вам знадобиться
 • - папір;
 • - олівець;
 • - ластик;
 • - акварель;
 • - кисті;
 • - палітра.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу для акварелі. Постарайтеся знайти матеріал не білого кольору, а затоновані, відтінку слонової кістки. Легкими трохи помітними лініями олівця розмітьте його простір. Розділіть листок навпіл по горизонталі і по вертикалі. У лівій верхній частині будуть розташовуватися дзвіночки, кульку і шишка. Правий нижній квадрат урівноважений найгустішою частиною ялинової лапи. У решти ділянках залиште трохи «повітря».
2
Уточніть форму прикрас на ялинці. Для кульки намалюйте вертикальну і горизонтальну осі (вони повинні бути рівними по довжині). У центрі намалюйте еліпс, який позначить об'єм кулі. З'єднайте плавними лініями кінці осей і боки еліпса, щоб завершити побудову форми. Лінії осі і задній частині еліпса зітріть, а передній його ділянку зробіть дуже світлим, трохи видимим.
3
Для кожного з дзвіночків також намалюйте окрему вісь. Вони будуть розташовуватися під кутом 45 градусів один до одного. Еліпси в нижній і верхній частинах дзвіночків зробіть різними по ширині.
4
Обриси шишки накидайте приблизно. Головне - добитися її правдоподібного зображення.
5
Гілку їли не промальовувати в подробицях. Досить буде позначити основи гілок, а голки краще намалювати відразу фарбами.
6
Розфарбовуйте малюнок аквареллю. Візьміть найтоншу пензлик (№1), змішайте в палітрі світло-коричневий колір з невеликою кількістю червоного. Тонкими лініями позначте кулю. Коли фарба підсохне, размойте її чистою пензликом на лівій стороні предмета, яка більше освітлена.
7
На центральній частині дзвіночків намалюйте кольоровий рефлекс від стрічок. Для цього використовуйте світло-коричневий і бордовий кольори. У затінених ділянках з боків нанесіть смуги темно-коричневого з зеленим і жовтого.
8
Для зображення шишки вам знадобляться декілька відтінків коричневого і синій. На освітлених ділянках додавайте до коричневого холодний відтінок, при переході в тінь використовуйте теплий червонуватий.
9
Самая копітка робота чекає при розфарбовуванні гілки ялини. Кожну голку намалюйте одним кольором. Потім, коли він висохне, нанесіть на кожну з голок різні відтінки. Подивіться, на якій частині зелень більш темна, а де - світліше і холодніше за відтінком. За таким же принципом розберіть за відтінками і самі гілочки по всій їх довжині.