Як навчитися ставити барре. Як ставити акорди.

Прийом барре необхідно освоїти кожному гітаристу. Він застосовується дуже часто і дозволяє брати акорди в різних тональностях з використанням однієї і тієї ж аплікатури. Вказівний палець лівої руки в цьому випадку відіграє роль додаткового порожка, який пересувається з одного лада на інший. Інші пальці затискають струни на потрібних ладах.
Інструкція
1
Почніть освоювати мале барре. При виконанні цього прийому затискаються не всі струни, а кілька - як правило, три або чотири. Якщо пальці лівої руки у вас ще недостатньо сильні, поставте хоча б тимчасово нейлонові струни навіть у тому випадку, якщо ви припускаєте надалі грати на металевих. Відрегулюйте гриф, щоб відстань між грифом і струнами було не більше 0,5 см. Дуже може бути, що у нової гітари доведеться підточити поріжки.
2
Затисніть вказівним пальцем три перші струни. Палець повинен лежати абсолютно рівно і затискати всі струни однаково сильно, інакше звук вийде деренчливим. Іншими пальцями поки нічого не робіть. Не турбуйтеся, якщо в перший момент не вийде розслабити ліву руку. Домагайтеся цього, але приготуйтеся до того, що доведеться потренуватися кілька днів.
3
Не забудьте правильно поставити великий палець. Він знаходиться під грифом, строго напроти того лада, на якому береться баре. На семиструнної гітарі великий палець може знаходитися і на струнах, затискаючи їх зверху. Гриф при цьому лежить на долоні. Таким прийомом дуже часто користуються при виконанні циганських музичних творів. Вказівний палець повинен бути абсолютно прямим і лежати паралельно поріжку. Лише в деяких складних акордах допустимо класти його під кутом.
4
Коли всі три затиснуті струни у вас будуть звучати однаково рівно, додайте четверту. Це повинно вийти набагато швидше, ніж попередній етап. Починайте задіяти інші пальці. Підберіть відповідний акорд, навчіться його брати на одному з нижніх ладів. Поступово наведіть вказівний палець по грифу і використовуйте ту ж аппликатуру. Визначте, які акорди ви навчилися брати.
5
Поставте велику барре. Пережміть вказівним пальцем лівої руки всі струни. Спробуйте зіграти арпеджіо. Якщо всі струни звучать рівно, візьміть баре без використання інших пальців по черзі на всіх ладах. Один тільки цей прийом призвів до того, що у вас в арсеналі виявилося безліч акордів, і вам більше не треба користуватися каподастр.
6
Підберіть відповідний акорд, поставте баре і затисніть іншими пальцями інші струни на потрібних ладах. Досягніть рівного звучання, після чого повторіть цю ж аппликатуру на інших ладах.
7
Почніть грати послідовності основних акордів в різних тональностях. Починайте з тих, які ви вже знаєте. Наприклад, освоївши послідовність основних акордів в ля-мінорі, зіграйте її ж в сі-мінорі, поставивши велику барре на першому ладу. Таким чином пройдіть всі тональності.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=irmZiGg6Oec
Зверніть увагу
В нотах баре зазвичай позначаються квадратними дужками, що стоїть перед акордом. Вгорі або збоку ставиться номер лада, зазвичай римської ціфрой.В табулатурах баре може позначатися по-різному. Його можуть і взагалі не позначити. Якщо ви бачите, що кілька розташованих поруч струн затискаються на одному і тому ж ладу, використовуйте цей прийом.