Як підпалити вугілля.

В епоху централізованого опалення міському жителю зазвичай не доводиться користуватися вугіллям. І якщо з волі випадку перед городянином раптом постає завдання розтопити піч, він може виявитися в скрутному становищі.
Інструкція
1
Перед тим як розтоплювати піч, очистіть топку і піддавали від золи. Запалити вугілля просто так ви не зможете, спочатку треба затопити піч дровами. Приготуйте дрова, нарубати для розтоплення пару пригорщею тріски або наламайте дрібних сухих гілочок.
2
На дно топки покладіть пару зім'ятих газетних аркушів або будь-яку іншу папір, зверху приготовлені дрібні гілки. Якщо паперу немає, на дно покладіть найтонші і сухі гілочки. На них покладіть більші гілки і тріски, на самий верх можна укласти гілки діаметром до п'яти сантиметрів.
3
Відкрийте на димоході все заслінки (це пустить дим безпосередньо в трубу, минаючи димові канали в печі), потім підпаліть папір в топці. Піддавали злегка відкрийте, залишивши щілину в два-три пальці. Коли вогонь в печі розгориться, підкладіть ще трохи дров.
4
Дочекайтеся, коли і додані дрова будуть добре горіти. Тепер треба засипати вугілля. Це можна зробити двома способами: зверху, знявши чавунні круги (якщо піч для варки), або збоку через дверцята. Перший спосіб зручніше: закрийте піддувало (інакше піч буде диміти), кочергою посуньте кілька кіл. Висипте у вогонь приблизно піввідра вугілля. Поверніть круги на місце і знову відкрийте піддувало.
5
Хвилин через двадцять знову додайте вугілля. Закрийте всі заслінки на печі, крім найбільшої, встановленої на трубі - тепер гаряче повітря буде йти не напряму, а через димові канали, прогріваючи піч. Заслінку на трубі теж трохи прикрийте. Прикрийте і піддавали, залишивши щілину шириною півтора-два сантиметри. Дверцятами піддувала ви можете регулювати ступінь горіння - якщо воно слабке, піддавали відкривають, і навпаки.
6
У міру прогорання вугілля весь вміст топки необхідно зрідка, раз на кілька годин, «підрізати» кочергою. Відкрийте дверцята топки і проведіть кочергою по площині колосника, підрізаючи палаючий вугілля. Прогорілий вугілля просиплется крізь решітку колосника, що залишився почне краще горіти внаслідок очищення колосника і припливу повітря з піддувала.
7
Вугіллям можна топити практичні будь печі, включаючи чавунні «буржуйки». Спочатку завжди розтоплюйте піч дровами і тільки потім засинайте вугілля. При правильному догляді за піччю, а саме своєчасному видаленні згорілого вугілля та підсипання нового вона може тижнями топитися без перерви.
Зверніть увагу
Якщо піч топиться, ніколи не закривайте заслінку труби повністю - в цьому випадку ви ризикуєте отруїтися чадним газом. Перші ознаки отруєння: дзвін у вухах, свідомість починає поступово «спливати». При виявленні ознак чаду негайно відчиніть двері та вікна, закрийте в печі піддавали і вийдіть на вулицю.