Як просвердлити отвір великого діаметру. просвердлив отвори більше діаметром що робити.

Іноді для установки вентиляції та деяких інших побутових систем в квартирі потрібно зробити досить велике отвір у бетонній стіні. Просвердлити отвір великого діаметру в бетоні можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - дриль;
  • - побідитові свердла;
  • - перфоратор;
  • - алмазна коронка;
  • - електричний бур.
Інструкція
1
Огляньте фронт майбутніх робіт. Необхідно точно знати товщину стіни, в якій буде просвердлюють отвір. Від цього залежить підбір свердла та спеціальної подовжувальної насадки. Також з'ясуйте склад стіни, її структуру. У місці свердління не повинні проходити важливі комунікації.
2
Підготуйте інструмент. Поставлена задача з свердління бетонної стіни може бути вирішена декількома способами. Найдоступніший, але не найефективніший з них - використання перфоратора в поєднанні з простою дрилем зі спеціальними насадками.
3
Використовуючи цей метод, зробіть безліч отворів по окружності наміченого отвору в стіні. Будьте уважні - остерігайтеся арматури, яка може зашкодити свердло. Використовуйте дриль для свердління арматурної конструкції.
4
Будьте акуратні - регулярно оглядайте місце, де робиться отвір, з обох сторін, щоб уникнути нерівностей і сколів. Зверніть увагу на очевидні недоліки перфораторного способу - трудомісткість, низький ККД, часто неякісний результат.
5
Щоб швидко і якісно зробити отвір великого діаметру, підготуйте електричний бур з алмазною коронкою, що представляє собою трубу. Один кінець коронки прикріпіть до інструменту, а другий, з плоскими зубцями, обсипаними діамантовою крихтою, встановіть навпроти стіни для подальшого буріння.
6
Починайте процес буріння. Перевірте ефективність водяного охолодження. При бурінні не тисніть сильно на інструмент за допомогою тримача і преса. В ідеалі робота повинна проходити тільки під вагою самого інструменту. Залежно від складу стіни, наявності арматури і пр. Час буріння може значно відрізнятися.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на той факт, що на відміну від перфоратора, алмазне буріння здійснюється без відбійних ударів в стіну. Це означає відсутність відколів і тріщин на робочій поверхні.
Корисна порада
При проведенні алмазного буріння в житловій квартирі використовуйте спеціальну насадку, яка називається «пилосос». Застосування насадки мінімізує кількість бруду.