Як намалювати викрійку.

Викрійка - це креслення деталей майбутнього виробу, за допомогою якого можна зшити все що завгодно. Вони застосовуються не тільки для пошиття одягу, але і при виготовленні іграшок, а також штор та інших виробів. А як же намалювати викрійку? Розглянемо процес на прикладі викрійки для спідниці.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - ластик.
Інструкція
1
Намалюйте основу викрійки спідниці. Спочатку зніміть три мірки: окружність талії, окружність стегон і довжину. Потім поділіть кола на чотири. В дану формулу підставте свої значення. - Окружність талії - 74 см; 74: 4 = 18,5; - окружність стегон - 104 см; 104: 4 = 26; - довжина - 72 см.
2
Від верхніх кутів малюнка, точок «а», відкладіть вниз по лінії довжину спідниці, тобто 72 см. Потім від точок «а» до точки «в» відкладіть 2,5 см на передньому полотнище і 1,5 см на задньому - для подкроя спідниці.
3
Відкладіть? окружності талії - відстань кривою «ВГ». Зверніть увагу, що на передньому полотнище до значення потрібно додати 2 см, а на задньому полотнище прибрати 2 см для пересування бокового шва тому.
4
Відкладіть точку «д», розташовану від точки в нижче на 18-20 см - це буде точка розташування лінії стегон. Тепер проведіть безпосередньо лінію стегон у вигляді дуги, паралельну лінії талії. Потім відзначте точку «ж» на 10 см нижче точки «д».
5
Проведіть другу лінію стегон «ЖЗ», визначаючи, таким чином, лінію окружності стегон. Не забудьте про додаткові 2 см на передньому полотнище і про зменшення розміру на ті ж 2 см на задньому полотнище викрійки спідниці.
6
Намалюйте лінію низу викрійки спідниці. За основу візьміть лінію окружності стегон. Додайте до відповідного розміру по 3 см на переднє і заднє полотнище.
7
Проведіть бокові шви, з'єднавши точки «г», «е», «з», «і». Для відповідності викрійки контурах жіночої фігури зробіть відстань «г-е» більш плавним - додайте по 3-4 см в сторону і проведіть криві лінії.
8
Намалюйте виточки для зайвої тканини. Розташуйте їх на відстані 8-12 см від серединної лінії для переднього полотнища і на відстані в 7-9 см для заднього полотнища. Довжиною виточки повинні бути 14-17см.