Як зробити софу.

Виготовлення предметів обстановки своїми руками має ряд переваг - ви отримуєте меблі, ідеально підходить вам за розмірами, дизайну і забарвленню. До того ж, самостійне виготовлення, наприклад, софи дозволить вам значно заощадити. При наявності деякого досвіду і навичок поводження з інструментами зробити софу своїми руками не складе особливих труднощів.
Вам знадобиться
 • - набивка для софи;
 • - оббивний матеріал;
 • - меблевий степлер;
 • - фанера;
 • - дошка;
 • - викрутка;
 • - клей;
 • - цвяхи, шурупи, болти, гайки;
 • - меблева корсажная стрічки;
 • - сталеві L-образні скоби;
 • - кембрік;
 • - дриль;
 • - наждачний папір;
 • - декоративні меблеві цвяхи
Інструкція
1
Проведіть необхідні заміри. Зробіть детальний креслення софи з деталировкой.
2
Зберіть прямокутну раму сидіння софи відповідно до креслення. Скріпіть її за допомогою клею і цвяхів. Зафіксуйте сталеві скоби в кутах рами за допомогою шурупів і клею. Таке кріплення посилить каркас софи.
3
Виготовте раму для спинки софи. З'єднайте сидіння і спинку софи за допомогою металевих скоб і болтів великого перерізу.
4
Зробіть П-подібні ніжки-підлокітники. Прикріпіть їх до сидіння і спинки софи за допомогою шурупів.
5
Натягніть корсажні стрічки на спинку і сидіння софи і закріпіть їх за допомогою цвяхів. Слід пам'ятати, що для надійної фіксації необхідно обертати стрічки навколо каркаса софи. Натягувати стрічки необхідно хрест на хрест, пропускаючи їх один під одним.
6
Відріжте кембрік потрібного розміру. Акуратно розстеліть тканина таким чином, щоб вона закривада стрічки з усіх боків. Закріпіть кембрік на каркасі софи за допомогою меблевого степлера.
7
Викладіть набивочний матеріал на сидіння софи, а також на внутрішню частину спинки і підлокітників. Для цих цілей прекрасно підійде пеноматериал або ватин. Покладіть кілька шарів наповнювача, щоб домогтися необхідної товщини. Ретельно закріплюйте кожен шар набивки.
8
Обробіть наждачним папером і пофарбуйте всі відкриті дерев'яні деталі софи. Дайте фарбі просохнути.
9
Викладіть оббивний матеріал на софу. Ретельно розгладьте і натягніть його. Закріпіть оббивку на каркасі дивана за допомогою меблевого степлера. Використовуйте декоративні меблеві цвяхи з м'якими головками для фіксації тканини в місці переходу від спинки до сидіння софи.
10
При бажанні, зшийте додаткові подушки для сидіння і спинки. Ваша софа готова.
Спонукати нас на таке заняття, як створення меблів своїми руками, може бажання прикрасити свій будинок оригінальною річчю. Адже сьогодні немає недоліку м'яких меблів в магазинах і салонах, але зроблена своїми руками і оформлена на свій смак, наприклад, софа все ж не йде ні в яке порівняння.
Вам знадобиться
 • Листи ДСП товщиною 19 мм, опорні бруски, потаємні шурупи, накладки для кромки на клею, лак для дерева, щільна тканина для чохлів на подушки, наповнювач.
Інструкція
1
Для виготовлення софи нам потрібно 6 подушок, які використовуватимуться для сидіння і для спинки - по 3 штуки. Вибирайте щільний наповнювач, щоб продовжити термін служби софи. Для того, щоб подушки лежали рівно і сидіти на них було зручно, чохли потрібно зшити у вигляді паралелепіпедів. Чохли для подушок повинні бути щільно набиті наповнювачем.
2
Для виготовлення каркаса з ДСП виріжте 6 деталей: передня - у вигляді прямокутника з ніжками з боків; задня - така ж як і передня, тільки з високою спинкою; бічні деталі - прямокутники, висота яких повинна бути трохи вище, ніж висота передньої деталі; і дві деталі з'єднують передню і задню деталі, їх ширина повинна бути трохи менше бічних деталей. Коли деталі будуть готові, їх потрібно скріпити потайними шурупами. Потім на бічні деталі закріпіть опорні бруски нижче, ніж верх деталі приблизно на 10 см. Як підставу для подушок покладіть дві плити.
3
Тепер зашпатлюйте лунки від шурупів, облагородьте кромки деталей накладками, відшліфуйте каркас, потім заґрунтуйте і покрийте лаком.
4
Таким же чином можна виготовити і крісла, і у вас вийде цілий гарнітур.Вот тепер, після приємного та корисного праці, можна і відпочити. А де? Вірно - на прекрасній софі. Насолоджуйтесь своєю працею, адже зрозуміти, як це приємно може лише той, хто користується речами, зробленими своїми руками.