Як пофарбувати пряжу.

Втілюючи в життя власні дизайнерські ідеї, рукодільниці іноді стикаються з проблемою підбору пряжі необхідного відтінку. Або наявна якісна пряжа має такий бляклий колір, що зв'язати з неї модну річ неможливо. В обох випадках вирішити проблему можна, пофарбувавши пряжу самостійно.
Вам знадобиться
  • - пряжа (шерсть або пух);
  • - барвники;
  • - таз;
  • - оцет;
  • - сода
Інструкція
1
Вирішіть, чим ви будете фарбувати. Анілінові барвники можна придбати в господарських магазинах. Майте на увазі, що добре забарвлюються тільки нитки з вовни або пуху, а ось результат фарбування шовкових, бавовняних і муліне передбачити неможливо. У такому випадку спочатку слід спробувати на невеликій кількості пряжі. Крім спеціалізованих барвників, можна використовувати харчові, наприклад, для фарбування крашанок, розчинні соки - Юпі, Зуко і ін., А також природні барвники - лушпиння цибулі, кору дуба, березове листя, чай каркаде і багато іншого.
2
Змотайте пряжу у вільні мотки, довжиною близько 30 см. Це необхідно, щоб пряжа повністю прокрас. Перед фарбуванням замочіть приготовані мотки в гарячій воді з додаванням соди (1 столова ложка на 10 літрів), потримайте 15-20 хвилин, відіжміть, прополощіть у чистій воді і знову відіжміть.
3
Розчиніть обраний барвник в невеликій кількості гарячої води, якщо є необхідність - процідіть. Вилийте насичений розчин в таз з теплою водою, додайте по 1 столовій ложці соду і оцет (90%). Води має бути досить багато, щоб пряжа в ній вільно плавала, інакше вона профарбується нерівномірно. Насиченість фарби слід визначати «на око»: якщо колір потрібен темний, то візьміть фарби побільше, якщо світлий - поменше. Змішуючи барвники, можна отримати незвичайні кольори.
4
Опустіть отжатую пряжу в таз і поставте на слабкий вогонь. Акуратно, щоб не сплутати пряжу, помішуйте її. Варіть моток протягом півгодини, потім вийміть його, додайте у воду ще 2 столові ложки оцту і знову опустіть моток в воду. Варіть ще 1 годину. За цей час вода повинна помітно посветлеть, якщо цього не відбувається - додайте ще 1 столову ложку оцту. Зніміть таз з вогню і дайте воді охолонути. Дістаньте пряжу, прополощіть в теплій воді і висушіть природним способом.
5
Щоб отримати різнокольоровий моток, використовуйте інший спосіб фарбування. Розчиніть 2-3 барвника в невеликій кількості води в окремих склянках. Постеліть великий пакет в якій-небудь ємності, наприклад - в лотку, тому фарба може потекти і прибрати її буде складно. На пакеті розкладіть вимочену і віджату пряжу. Візуально розділіть моток на сектори і полийте барвниками так, щоб вся пряжа була пофарбована. Якщо ви спочатку візьмете 3 кольори, то у вас повинно вийти ще й декілька відтінків на кордонах змішання. Тому кольору краще взяти поєднуються. Накрийте моток іншим пакетом, акуратно все скрутіть і покладіть згорток у третій пакет. Його міцно зав'яжіть. Опустіть пакет у воду і кип'ятіть 1-1,5 години. Потім дайте воді охолонути, дістаньте моток, прополощіть його у воді з оцтом, а потім - у чистій. Висушіть пряжу природним способом.