Як встановити розширювачі арок. Як встановлюються розширювачі арок.

Погодьтеся, що арки роблять приміщення особливим: вони створюють ілюзію простору. Однак коли мова йде про облаштування дверного отвору з нестандартними розмірами, без арок з расширителями не обійтися.
Вам знадобиться
  • - обценьки;
  • - молоток;
  • - ножівка з дрібними зубчиками;
  • - розмір;
  • - нагелі;
  • - саморізи;
  • - шуруповерт;
  • - рівень;
  • - арочний комплект з розширювачами.
Інструкція
1
Підготуйте отвір, де встановлюватиметься арка з розширювачем. Для цього заздалегідь видаліть дверну коробку, використовуючи гвоздодер і молоток.
2
Зберіть одну сторону зводу: зробити це нескладно, адже в стандартних арках маються шканти.
3
Знаючи ширину дверного отвору і розміри стандартної арки, розрахуйте необхідну довжину сводорасшірітеля. Потім відкладіть на арочному розширнику дану довжину і відпиляйте відповідну частину сводорасшірітеля. За допомогою нагелів закріпіть арочний розширювач між окремими елементами зводу.
4
Зібравши одну сторону арки, прикріпіть її до дверного отвору на саморізи, використовуючи для цього шуруповерт.
5
Подгоните лиштви по довжині прорізу. Для цього виміряйте відстань від карниза арки до статі або від розмітки горизонталі до підлоги. У тому випадку, якщо конструкція арки передбачає використання додаткових декоративних елементів, наприклад, бічних квадратиків, висоту лиштви зменшіть на довжину декоративної вставки. Після того, як буде визначена необхідна довжина наличників, відкладіть її і в разі необхідності укоротите лиштви.
6
Встановивши лиштви з одного боку прорізу, вставте внутрішню частину зводу арки. Однак перш подгоните пластинки внутрішнього заповнення: ширина заповнення дорівнює ширині стіни з додатковим припуском 10 міліметрів (цей запас необхідний для кріплення пластин в пазах). Для того щоб приховати щілини між вертикальними пластинками і горизонтальної внутрішньої пластиною, встановіть стикувальну планку.
7
За аналогією зберіть другу частину зводу арки і прикріпіть її до другої сторони прорізу. Переконайтеся в тому, що арка встановлена рівно і її чотири елементи лежать в одній площині: для цього за допомогою рівня виміряйте кути і горизонталь.
Зверніть увагу
Будьте уважні, вирізаючи потрібну довжину сводорасшірітеля! Якщо допустити помилку і вирізати розширювач меншого розміру, то арка не вийде.
Корисна порада
Перш ніж приступати до монтажу арки, вивчіть інструкцію до неї: у ній покроково розписані всі дії.