Як визначити недолік йоду.

Йод для людського організму є дуже важливим елементом. Нестача йоду особливо небезпечний для здоров'я вагітних і годуючих жінок, дітей і підлітків. В результаті йододефіциту порушується функція щитовидної залози, статева функція, значно знижується інтелектуальний та фізичний розвиток. Основна причина дефіциту - це низький вміст йоду у воді і продуктах харчування. Як визначити, відчуваєте ви недолік йоду?
Інструкція
1
Нанесіть ватною паличкою йодну сітку на внутрішню поверхню стегна, накресливши на шкірі пересічні вертикальні і горизонтальні лінії так, щоб вийшла табличка з квадратиками 1х1 см. Якщо йодна сітка зникне через три години - організму йод просто життєво необхідний, через 6- 8:00 - брак йоду мінімальна, а якщо сітка зникне тільки через добу - вміст йоду в організмі в нормі.
2
Можна зробити ще простіше. Перед сном нанесіть на зап'ясті кілька смужок йоду. Першу смужку намалюйте в один шар, другу необхідно намалювати вже двома шарами, а останню - трьома. Вранці буде видно результати - якщо пропала одна смужка - то дефіциту йоду немає. Якщо зникли дві смуги - то потрібно додати в свій щоденний раціон продукти з вмістом йоду, а якщо немає всіх трьох смуг, то вам варто відвідати ендокринолога.
3
Проаналізуйте стан свого здоров'я. Якщо у вас з'явилася хронічна втома, відчуття постійного нездужання і «розбитості», дратівливість, сонливість, млявість і м'язові болі в руках, погіршилися пам'ять і увагу, виникли часті головні болі через підвищення внутрішньочерепного тиску, то, швидше за все, організм таким чином сигналізує про нестачу йоду. Ослаблення імунітету відбувається навіть при невеликому зниженні функції щитовидної залози, що загрожує частими інфекційними і простудними захворюваннями.
4
Зверніть увагу на стан волосся і нігтів. При нестачі йоду в організмі відбуваються зміни зовнішнього вигляду волосся і шкіри, починається сильне випадання волосся, невеликі ранки і порізи тепер гояться набагато повільніше, ніж раніше. Придивіться уважніше до свого обличчя, можливі появи набряків навколо очей, які не зникають навіть після прийому сечогінних препаратів.
Корисна порада
Ви можете заповнити нестачу йоду в організмі, включивши в меню наступні продукти: морську капусту, рибу і морепродукти, волоські горіхи, помідори, шпинат, хурму, виноград, фейхоа. Не забувайте додавати в їжу йодовану кухонну сіль.
Проблема нестачі йоду в організмі є досить поширеною. Йододефіцитом і пов'язаними з ним захворюваннями страждають понад півтора мільярда осіб у всіх куточках планети. Як перевірити, чи не відчуває і ваш організм дефіцит цього життєво важливого мікроелемента?
Інструкція
1
Прислухайтеся до власних відчуттів. Чи немає у вас відчуття постійного грудки в горлі? Проконтролюйте свою вагу, стабільні чи показники? Зверніть увагу на апетит, підвищився або знизився він за останній час? Як ви оцінюєте стан власного імунітету: чи не дає ваша імунна система часті збої?
2
Варто приділити увагу і таким ознаками нестачі йоду , як надмірна пітливість, холодні руки або ноги, або, навпаки, гарячі. Чи не мерзнете ви, незалежно від погоди? Чи не пробирає Чи вас незрозуміла тремтіння? Не турбують Чи вас, здавалося б безпричинні, головні болі?
3
Зверніть увагу на свій психоемоційний стан: чи не опановує Чи вами останнім часом почуття невиразною тривоги, чи не стали частими раптові перепади настрою? Проконтролюйте частоту свого пульсу, не прискорений він? Можливо, ви стали відзначати підвищену стомлюваність, сонливість останнім часом, зниження лібідо?
4
Брак йоду робить негативний вплив на всі системи організму, в тому числі і на травлення. Травний тракт починає функціонувати нестабільно, зі збоями. Запори, діарея - в основі цих проблем може також лежати недолік такого мікроелемента, як йод.
5
Зовнішні ознаки браку йоду у вашому організмі - посічені тьмяне волосся, ламкі нігті, суха шкіра. При наявності подібних проявів, поставтеся уважніше до свого стану. Якщо у вашому роду вже були захворювання щитовидної залози, то ви найбільш схильні до цієї проблеми.
6
Якщо ви відзначили у себе 4-5 з вищеперелічених ознак, якщо ваші родичі також страждали подібною проблемою, якомога раніше звернетеся до ендокринолога - він проведе необхідні дослідження і, якщо це буде потрібно, призначить лікування. Вчасно розпочате лікування йододефіциту вбереже вас від серйозних ендокринних захворювань.