Як робити укол в холку кішці. Як зробити кішці укол в холку.

Якщо ветеринар прописує вашому котові курс ін'єкцій, можна пару раз в день возити вихованця в клініку, щоб зробити необхідні процедури там. Але набагато простіше освоїти мистецтво голковколювання самостійно. Навчившись правильно робити уколи , ви вбережете кота від зайвих стресів, а себе - від додаткових витрат. Почати краще з найпростіших ін'єкцій - підшкірних.
Вам знадобиться
  • - кілька шприців з тонкими голками (інсулінових або дитячих);
  • - препарати для ін'єкції;
  • - плед;
  • - ласощі для кішки.
Інструкція
1
Підготуйте все необхідне для уколу. Роздрукуйте флакон або ампулу з ліками, якщо необхідно - змішайте компоненти для ін'єкції згідно рекомендації ветеринара. Викладіть флакони, шприци (краще мати запасний) так, щоб випадково не перекинути їх.
2
Наберіть в шприц ліки, відрегулюйте його кількість відповідно до прописаної дозуванням. Обов'язково випустіть з шприца повітря.
3
Поставте кішку на підлогу або диван. Лівою рукою візьміть її за холку, злегка придавивши. Відтягніть шкіру холки, притримуючи кішку ліктем. Правою рукою візьміть шприц і введіть голку паралельно поверхні, на якій стоїть тварина. Вводите плавно, впевненим рухом, не більше ніж на 1/3 голки. Переконайтеся, що потрапили під шкіру.
4
Злегка послабте захоплення холки і повільно випускайте ліки. Якщо шерсть стала вологою, значить, рідина не потрапляє під шкіру. Наберіть нову порцію і повторіть ін'єкцію.
5
Якщо ви сумніваєтеся, що впораєтеся з котом поодинці, залучіть помічника. Він повинен взяти попередньо загорнуте в плед тварина на коліна, міцно його зафіксувавши. Ви робите укол, діючи за описаною вище схемою.
6
Не панікуйте, якщо кіт почне нервувати. Спокійно доведіть процедуру до кінця. Іноді болезненен не стільки сам прокол, скільки ліки, які ви вводите.
7
Проведіть рукою по шерсті, переконавшись, що ліки не витекло. Це означає, що укол зроблений правильно. Відпустіть кішку, почастуєте її ласощами.
8
Якщо вашому котові прописаний курс ін'єкцій, краще не робити уколи в одне і те ж місце. Ви можете використовувати всю поверхню тіла тварини від шиї до ребер. Головне - правильно відтягніть шкіру.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=49zRSZUE3wk
Зверніть увагу
Іноді після уколу на його місці виникає припухлість або навіть невелика шишка. Не турбуйтеся, це природна реакція котячого організму. Через кілька днів вона безслідно пройде.
Корисна порада
Якщо ви побоюєтеся, що не зможете правильно зробити укол, потренуйтеся на м'якій іграшці. Мета тренування - правильно координувати свої рухи і не хвилюватися.