Будка для собаки: Як побудувати швидко і правильно.

Будинок потрібен всім: там відпочивають, сплять, відновлюють сили, зберігають тепло взимку і бережуть свіжість в жаркий липневий полудень. Для того щоб чотириногі друзі не тулилися під ґанком або в дровянік, необхідно побудувати для них своє власне житло. Можна придбати готову конуру в спеціалізованому магазині, але набагато приємніше і веселіше зайнятися облаштуванням будки для собаки всією сім'єю.
Інструкція
1
Обчисліть розміри будки, які підходять вашому собаці. Сплануйте будиночок так, щоб вихованець міг у нього зайти, лягти і розвернутися всередині. Розрахуйте довжину будки, рівну відстані від носа до хвоста, висоту і глибину - рівними висоті собаки. Для лазу врахуйте ширину грудної клітки і висоту в холці тварини. Можна трохи збільшити розміри, особливо, якщо вихованець ще зростає, але не робіть цього для зимової буди, так як більший обсяг складніше опалювати. За наявності декількох мешканців сплануйте всередині будки перегородки. Намалюйте ескіз або накидайте план майбутньої споруди, це значно полегшить подальшу роботу.
2
З брусків і статевої дошки зберіть днище будиночка. Щоб підлога була тепліше, а собачі кігті не застрявали між дошками, використовуйте цільну плиту. Утепліть дно, покривши його зовні шаром руберойду. На основу прибийте два довгих бруска, щоб між землею і підлогою залишався зазор, і прикріпіть другий шар дощок. За допомогою подвійного днища тепло всередині буде зберігатися довше, а зайва волога не потрапить на конструкцію.
3
По кутах підстави і посередині сторін встановіть вісім опор (брусків) по висоті майбутньої буди. Обшийте стіни цільними листами фанери або прибийте дошки. Утепліть конуру за допомогою будь-якого відповідного матеріалу, наприклад, скловати. Не забудьте додати додатковий шар ізоляції, щоб не заподіяти собаці шкоду.
4
Конструюючи дах, обов'язково продумайте можливість її знімання. Це необхідно для наведення чистоти в будці, прибирання бруду і вовни, а також може стати в нагоді в разі захворювання тварини. Зробіть дах з брусків, рейок, вагонки або з цілісного шматка ДСП. Прикрасьте за своїм бажанням натуральної або помилкової черепицею, застеліть шифером.
5
Пофарбуйте конуру. Не рекомендується фарбувати дошки всередині. Якщо ви робите зимовий будиночок, закрийте лаз за допомогою шторок з брезенту. Щоб погіршити їх, ушийте по нижньому краю тканини поліетиленові пакетики з піском або камінням. Прикрасьте вхід в конуру витонченим ліхтариком, тоді будка чотириногого друга буде не тільки функціональна, але і прекрасно прикрасить інтер'єр вашої ділянки!
Конура - це будинок для собаки . Робити її потрібно вільною, щоб собака могла легко встати і лягти розтягнувшись. Найголовніше спорудити будівлю без щілин, щоб не було протягів. Пол потрібно зробити рівний і високий для уникнення попадання води при таненні снігу і зливах.
Вам знадобиться
  • -брус
  • -тес
  • -гвозді або шурупи
  • -Пароізоляційні матеріал
  • -залізо або шифер
Інструкція
1
Почніть будівництво з виготовлення нижнього каркаса, який краще зробити з бруса. Каркас робіть більше, ніж плануєте побудувати будку, бо на нього ви будете закріплювати весь каркас будки і виготовляти обшивку стін. Це суттєво зменшить розміри остаточно побудованого житла.
2
На нижній каркас прибийте підлогу з струганих сухих дощок. Якщо дошки встановити не просушені, то при висиханні утворюються щілини, в яких будуть застрявати кігті собаки . Пол потрібно зробити подвійний. Для цього обшийте зовнішню і внутрішню сторони каркаса.
3
Закріпіть бічні стійки і пропустіть поперечні. Стійки можна встановлювати методом запилів, що більш надійно, або просто, закріпивши зверху каркаса.
4
Виготовлений каркас обшийте тесом. Тес також повинен бути просушений, щоб не утворилося щілин.
5
Зробіть стелю і, після його виготовлення, прибийте стійки даху.
6
Покрийте дах тесом і поверх нього постеліть залізо або шифер.
7
Всю будку обтягніть пароізоляційним матеріалом і поверх нього знову пропустите тес.
8
Перед будкою зробіть лежанку з тесу, а над нею встановіть козирок для захисту собаки від сонця і дощу під час відпочинку та годування.
9
В міцною і добре виготовленої буді собаці буде комфортно в будь-яку погоду.
10
Встановіть будку так, щоб собака мала повний огляд території та в найбільш високому місці. Додатково передбачте, щоб обране місце не замітало снігом в зимовий період.