Як розрахувати вартість фундаменту. Як расчитать фундамент будинку.

Ніхто не стане заперечувати, що розрахунок необхідного для будівництва фундаменту матеріалу - важлива частина проектних робіт. Часом вартість фундаменту становить третину вартості споруджуваного будови. А значить, правильно розрахувавши грошові витрати на фундамент, легше визначити, у що виллється будівництво цілого будинку.
Вам знадобиться
  • - розмір;
  • - калькулятор;
  • - моток будівельної волосіні;
  • - кувалда;
  • - 20 арматурних прутів довжиною 0,8 метра;
  • - будівельні СНИП.
Інструкція
1
Зробіть розмітку майбутнього фундаменту. У відповідність з діючими будівельними СНіПами відстань між зведеним дерев'яним будовою і капітальним кам'яним будовою сусіда має бути, як мінімум, 10 метрів. Якщо будинок, побудований у сусіда, теж дерев'яний, то розмітка фундаменту від сусідського будинку повинна бути виконана на відстані 15 метрів. Відступивши відповідну відстань від сусідського будинку, вбийте чотири арматурних прутика по кутах передбачуваного фундаменту - це дозволить позначити периметр фундаменту. Ширину стінок фундаменту зробіть 40 сантиметрів. Виміряйте діагоналі получившегося прямокутника: якщо діагоналі Рівне, значить прутики вбиті правильно. Натягніть на прутики волосінь. Розрахуйте вартість підготовчих робіт: ціна волосіні плюс вартість використаних арматурних прутів.
2
Після виконання розмітки, як правило, приступають до земляних робіт. Розрахуйте кількість кубічних метрів земляних робіт. Для цього до планованої глибині фундаменту додайте 0,15 метрів (для піщаної підкладки). Отриманий результат помножте на 0,40 (товщина фундаментних стін), а після на суму сторін траншеї під фундамент з перемичками. Потім результат (кубометри земляних робіт) помножте на вартість одного кубічного метра земляних робіт - ця величина враховується у вартості фундаменту в тому випадку, якщо до виконання земляних робіт залучаються наймані працівники.
3
Для того щоб залити стрічковий монолітний фундамент, знадобляться наступні матеріали: пісок, дошки для опалубки, пергамін, арматура з діаметром 10 міліметрів для армування фундаменту, а також бетонний розчин. Розрахуйте необхідну кількість кожного окремо взятого матеріалу і помножте цю величину на вартість даного матеріалу. До отриманого результату додайте вартість доставки матюкала. Підсумуйте витрати на придбання необхідних матеріалів.
4
Дізнайтеся розцінки працівників, що пропонують свою професійну допомогу в зведенні фундаментів. Порахуйте суму, у скільки обійдеться вам робота.
5
Підсумуйте витрати на підготовчу частину робіт, вартість земляних робіт, вартість необхідного матеріалу для зведення фундаменту і суму грошових коштів на оплату працівникам. Отриманий результат і буде вартістю фундаменту.
Зверніть увагу
Не економте на якості придбаних будівельних матеріалів, а зокрема, бетонного розчину! Незначна економія виллється в серйозні витрати, оскільки через час такий фундамент доведеться латати.
Корисна порада
Покажіть свій проект і розрахункові дані фахівцеві будівельної галузі - це дозволить виключити вірогідність помилок на етапі підготовчих робіт.