Як знайти сторону правильного трикутника.

«Правильним» називають трикутник, всі сторони якого рівні між собою, так само як і кути в його вершинах. У евклідової геометрії кути в вершинах такого трикутника не потребують обчисленнях - вони завжди рівні 60 °, а довжину сторін можна обчислити за відносно нескладним формулами.
Інструкція
1
Якщо відомий радіус кола (r), вписаною в правильний трикутник, то для знаходження довжин його сторін (a), збільште радіус в шість разів і розділіть результат на квадратний корінь з трійки: a = r • 6/? 3 . Наприклад, якщо цей радіус дорівнює 15 сантиметрам, то довжина кожної сторони приблизно дорівнюватиме 15 • 6/? 3? 90/1,73? 52,02 сантиметрам.
2
Якщо відомий радіус не вписався, а описаної біля такого трикутника кола (R), то виходите з того, що радіус описаного кола завжди вдвічі більше радіуса вписаного. З цього випливає, що формула розрахунку довжини сторони (a) буде майже збігатися з описаною на попередньому кроці - збільште відомий радіус тільки в три рази, а результат розділіть на квадратний корінь з трійки: a = R • 3/? 3. Наприклад, якщо радіус такої окружності дорівнює 15 сантиметрам, то довжина кожної сторони приблизно дорівнюватиме 15 • 3/? 3? 45/1,73? 26,01 сантиметрам.
3
Якщо відома висота (h), проведена з будь-якої вершини правильного трикутника, то для знаходження довжини кожної його сторони (a) знаходите частка від ділення подвоєною висоти на квадратний корінь з трійки: a = h • 2/? 3. Наприклад, якщо висота становить 15 сантиметрів, то довжини сторін будуть рівні 15 • 2/? 3? 60/1,73? 34,68 сантиметра.
4
Якщо відома довжина периметра правильного трикутника (P), то для знаходження довжин сторін (a) цієї геометричної фігури просто зменшіть його втричі: a = P/3. Наприклад, якщо периметр становить 150 сантиметрів, то довжина кожної зі сторін буде дорівнює 150/3 = 50 сантиметрам.
5
Якщо відома тільки площа такого трикутника (S), то для знаходження довжини кожної його сторони (a) порахуйте квадратний корінь з частки від ділення учетверенной площі на квадратний корінь з трійки: a =? (4 • S/? 3 ). Наприклад, якщо площа дорівнює 150 квадратних сантиметрах, то довжина кожної сторони приблизно дорівнюватиме? (4 • 150/? 3) (600/1,73)? 18,62 сантиметрам.