Як влаштуватися журналістом. Як влаштуватися на роботу журналістом без досвіду.

Робота в газеті чи журналі часто залучає амбіційних молодих людей. Щоб потрапити до редакції потрібно мати одне єдине достоїнство - володіти словом і вміти його гарно викладати. А всьому іншому в журналістиці вчаться в процесі роботи.
Інструкція
1
Для успішного старту вам необхідно мати вже кілька опублікованих статей. Як це можна зробити. Якщо ви вчилися на профільному факультеті, то напевно там була студентська газета, в яку приймалися для публікації статті. Активну участь у таких проектах може принести вам солідне портфоліо і хоч якийсь досвід. Та й для надходження на журфак вимагає опубліковані роботи. В цьому випадку підійдуть статті з шкільної газети, невеликий обласний малотиражки.
2
Під час навчання вам буде запропоновано пройти практику в періодичних виданнях. Ніколи не відмовляйтеся від такої можливості: якщо ви добре себе зарекомендуєте, редакція може запросити вас на постійну роботу. Великі видання часто самі запрошують студентів на додаткову стажування, коли не справляються з обсягом робіт. Грошей ви там не заробите, але придбаєте безцінний досвід. Вам видадуть свідоцтво про проходження стажування, і це буде величезний плюс у вашому резюме. Намагайтеся братися за будь-яку можливість написати і опублікувати свої тексти.
3
Виберіть кілька видань, в яких ви б хотіли працювати. Складіть грамотне резюме, підберіть кілька найбільш вдалих опублікованих робіт. Надішліть електронного листа на ім'я редактора видання з коротким викладом, чому ви хочете працювати саме у них. В додаток вставте резюме та приклади робіт. Або дайте посилання на електронні версії статей. Якщо ви зацікавили редактора, то, як правило, він зв'яжеться з вами через кілька днів. Якщо протягом тижня відповіді не надійде - спробуйте написати в інше видання.
4
Є великі видавничі будинки, в яких текучка кадрів, і їм постійно потрібні нові автори. В такі видання можна приходити особисто, заздалегідь созвонившись з редактором або відділом кадрів. Вільні вакансії можна пошукати і на популярних ресурсах пошуку роботи, спільнотах журналістів. Деякі журнали або сайти публікують прямо у себе на сторінках пошук співробітників.
5
Навіть якщо у вас немає диплома про вищу освіту і ніякого досвіду, але ви володієте словом і успішно пишете в «стіл» або ведете блог, шанси потрапити на роботу до редакції у вас є. Надішліть редактору приклади ваших неопублікованих робіт і якщо вони редактору сподобаються, їх можуть не тільки опублікувати, але і взяти перспективного автора в штат.