Як під'єднати електролічильник. Як подцеденіть правилно счотчік.

Встановленням і підключенням електролічильників зазвичай займаються фахівці Енергозбуту. Це відноситься до лічильників електроенергії, призначеним для зняття показань спожитої енергії, що підлягає оплаті. Спеціаліст, що виконує підключення такого лічильника, повинен мати допуск до виробництва подібних робіт.
Інструкція
1
Придбайте лічильник електроенергії, який має потрібні параметри (за нормами зазвичай для окремо взятої квартири береться потужність до 3 кВт, для квартир, обладнаних електроплитою - 7 кВт). Ток при такій потужності буде в межах 13,5. А. Це може бути звичайний однофазний лічильник або трифазний - це залежить від вашої електромережі. В енергозбуті дізнайтеся, який клас точності повинен мати ваш лічильник. Можна придбати готовий електрощиток-коробку, в якій вже встановлено лічильник і автоматичні вимикачі.
2
Встановіть лічильник на стіні у відведеному для нього місці. Це повинно бути сухе місце, недалеко від входу в квартиру, до якого можна легко провести дроти, що підводять електричний струм. Закріпіть лічильник трьома гвинтами, провівши перед цим розмітку отворів під них, у відповідність з установочними розмірами. Переконайтеся, що лічильник після установки розташований строго вертикально.
3
Підключіть до лічильника проводку, провідну на розподільний щиток, від якого здійснюється подача енергії до споживачів. Підключення виконуйте згідно зі схемою, яка однакова для всіх типів лічильників. Фаза під'єднується на УЗО, запобіжники і (або) автомати, а нуль, як правило, кріпиться на загальну клемну панель. На лічильнику клемма фази розташована другий праворуч, а нуль - першим справа. Приєднуючи дроти до клемним затискачів лічильника, залишайте вільний запас 60 - 70 мм. Це дасть можливість проводити виміри за допомогою електровимірювальних кліщів та пере-з'єднання в разі, якщо схема неправильно зібрана.
4
Викличте електрика з енергозбуту, який має відповідний допуск. Він повинен перевірити правильність виконання вами робіт по підключенню до електролічильника квартирної мережі, провести підключення самого лічильника і його опломбування.
Зверніть увагу
При всьому різноманітті електролічильників, клеми підключення у них у всіх розташовані однаково. З внутрішнього боку на кришці, що закриває клеми, намальована схема підключення (на той випадок якщо не знаєте або забули, як електролічильник підключати).
Корисна порада
Між основною магістраллю і самим лічильником можна встановити автоматичний рубильник. Це дасть можливість виробляти замену не справних або застарілих лічильників без вхідного напруги.