Як зробити городнє опудало.

Весна набирає свої оберти, трава зеленіє, і птахи співають, городники потягнулися на свої земельні ділянки для здійснення перших посадок. А як бути дачникам, щоб прилетіли з півдня птахи не переклевалі посаджені насіння, які незабаром перетворяться в стратегічні запаси на всю зиму. Є одне просте рішення - зробити власними руками городнє опудало, це не тільки ефективний засіб для відлякування птахів, але і дуже захоплююче заняття.
Вам знадобиться
  • - довгий і короткий шест;
  • - солома для набивання;
  • - мотузки;
  • - стара одяг (можна дитячу);
  • - біла тканина;
  • - фарби або фломастери;
  • - голки і нитки.
Інструкція
1
Самий традиційний і простий спосіб виготовити опудало - це скористатися старою і непотрібною одягом. Але щоб воно виглядало більш цікавим і акуратним, візьміть дитячий одяг, з якої ваш малюк вже виріс. Перед цим необхідно підготувати основу. Візьміть велику жердину і вкопати його в землю, ретельно закріпіть, щоб надалі опудало не впало.
2
До довгої жердини прикріпіть поперечну поперечину на відповідній висоті. Вона буде служити плечима і руками для майбутнього опудала.
3
Тепер можна приступати до виготовлення голови, яку зробити не так вже й складно. Візьміть відрізок бавовняної білої матерії і щільно набийте соломою. Залишилося лише стягти все боки і туго зав'язати мотузкою. Це і буде голова для опудала, яку необхідно насадити на жердину - шию. Для того щоб закінчити образ голови, візьміть масляні або акрилові фарби (або водостійкі фломастери) і намалюйте риси людського обличчя. До маківці солом'яною голови прикріпіть солому, мотузочки або мотузки, які виконуватимуть функцію волосся. Зверху можна надіти капелюх або пов'язати косинку.
4
Тепер можна приступати до одягання опудала. Для цього візьміть сорочку і надіньте її на хрестовину, застебніть на всі ґудзики і набийте щільно соломою. Низ сорочки і кінці рукавів зашейте нитками.
5
Зробіть з рукавичок долоньки для опудала, вони додадуть йому життя. Для цього можна зробити більш виразну форму, заздалегідь вирізану з картону або зігнуту з дроту. Після чого набийте тієї ж соломою або ватою. Набейте штани соломою, знизу і зверху зашейте і прикріпіть до тулуба. При цьому ноги повинні бовтатися вільно, рухаючись при перших поривах вітру. Можете знизу до штанів прикріпити шкарпетки, заздалегідь набиті соломою, це буде виглядати більш цікаво.
6
Можна довірити опудалу що-небудь з городньої начиння. Це може бути старий глечик або лійка, в яку можна помістити свіжий букет квітів. У негоду дайте опудалу в руки парасольку, а з нагоди свята в його руці може красуватися повітряна куля або прапорець.