Як подовжити крокви.

Дерево - оптимальний матеріал для влаштування системи крокв у зведенні дахів. Деревина зручна в роботі. Сучасні інструменти і способи обробки деревини дозволяють надійно з'єднувати між собою різні конструктивні елементи кроквяної системи. Одним з видів подібних конструктивних рішень є подовження крокв. Зробити це можна самостійно.
Інструкція
1
На будівельному майданчику досить часто виникає необхідність в кроквах, великих за довжиною, ніж наявні стандартні заготовки довжиною 4м. Довжину крокв можна збільшити різними способами. Наприклад, можна додати частину бруса потрібної довжини і на основному кроквяної елементі закріпити її внахлест. Напуск не повинен бути менше одного метра. При здійсненні кріплення цвяхи необхідно забивати в шаховому порядку. Можна також використовувати наскрізні шпильки з шайбами і гайками по обидві сторони.
2
Можна подовжити крокви способом, який трохи складніше попереднього: виконати з'єднання встик. Для цього відріжте під прямим кутом торці крокв, які належить з'єднати. Це дуже важливо, оскільки від зіткнення торців буде залежати стан елементів і їх стійкість до прогинам під впливом навантаження. Для того щоб зафіксувати з'єднання, набийте з двох сторін накладки з бруса. Зараз замість дерев'яних накладок застосовують і металеві пластини, які виготовляють на заводі шляхом штампування зубами. Їх надійно скріплюють двома сполучаються елементами, що надає стику жорсткість і додаткову міцність.
3
До стіни крокви прикріплюються на верхній вінець стіни або за допомогою мауерлата. Щоб таке з'єднання було надійним, необхідно зробити врубки, як на крокві, так і на мауерлат. Стик повинен не просто дозволяти елементам стикатися, а й забезпечувати точку опори крокв на стіну. Такі стики фіксують за допомогою пластин, металевих скоб, болтів, цвяхів і шпильок.
4
Зміцнюючи крокви до коньковому брусу, слід підігнати стикуються поверхні дуже точно і закріпити цвяхами. Щоб дах не просідає в місцях нарощування крокв, встановлюючи кожен подовжений елемент, розміщуйте місця стиків поперемінно внизу й угорі ската.