Як зменшити фільм в обсязі. Як зменшити фото в об'ємі.

У кожного любителя кіно рано чи пізно виникає проблема із зберіганням на жорсткому диску комп'ютера фільмів, кількість яких усе збільшується. Вирішити цю проблему можна, зменшивши фільм в обсязі за допомогою однієї зі спеціальних програм - наприклад, Virtualdub.
Вам знадобиться
  • програма Virtualdub.
Інструкція
1
Скачайте та встановіть програму Virtualdub.
2
Запустіть Virtualdub. Натисніть у вікні кнопку «Файл», яка знаходиться в лівому верхньому кутку. В меню оберіть першу строчку «Відкрити відео файл». У вікні-провіднику знайдіть файл з фільмом, який ви хотіли б зменшити, натисніть на нього, і він відобразиться в робочому вікні програми Virtualdub.
3
Натисніть на кнопку «Аудіо» і виберіть команду «Компресія». У меню, з кодеками виберіть MPEG layer 3, а у віконці праворуч відзначте рядок 32kBit/s 22 050Hz S Mono. Потім натисніть на «ОК».
4
Приступайте до роботи над зображенням. Натисніть на кнопку «Відео» і виберіть у вікні кнопку «Компресія». Якщо кнопка «Компресія» не активна, то необхідно спочатку натиснути на рядок «Швидка перекомпрессіі», а потім - на «Компресія». У віконці виберіть кодек Microsoft MPEG 4 VideoCodec V2 і натисніть «Змінити».
5
Міняйте параметри в новому вікні. Наприклад, перший регулятор «Якість» перемістіть на 50, а другий регулятор «Бітрейт» встановіть на значення 1800 або трохи менше. Завершивши всі необхідні зміни натисніть "ОК". Таким же чином закрийте і попереднє вікно.
6
Збережіть зменшений файл з фільмом. Для цього натисніть на «Файл», знайдіть рядок «Зберегти AVI» та натисніть на неї. Знову відкриється вікно, що містить рядки «Файл» і «Тип файлу». Видаліть з рядка «Файл» напис, який там зараз є. Зазвичай це назва вашого, що піддалося стиску фільму, але ця назва потрібно обов'язково замінити, інакше файл не буде збережений. Напишіть будь-яке слово або просто додайте кілька букв або цифр до старої назви і натисніть на «Зберегти».
7
Після завершення процесу збереження, який може зайняти кілька хвилин, ви можете перевірити результат вашої роботи. Натисніть на файл з фільмом правою кнопкою мишки і виберіть «Властивості» в меню. Зауважте, що число поруч зі словом «Розмір» суттєво зменшилася.
Корисна порада
При бажанні ви зможете ще раз зменшити розмір відео файлу за допомогою програми Virtualdub або повернути його колишній розмір.