Як виростити абрикос з кісточки. Як відмити стеклокерамическую поверхню.

Абрикос - представник сімейства розоцвітих, батьківщиною якого вважається Азія. Ця рослина відрізняється досить коротким періодом спокою, тому вирощування абрикосів в середній смузі Росії утруднено, але можливо. Вирощені з насіння рослини можуть зберегти ознаки сорту, а можуть і не зберегти. В цьому випадку для поліпшення врожайності абрикоси прищеплюють.
Вам знадобиться
 • - кісточки абрикосів;
 • - річковий пісок;
 • - садовий вар;
 • - перегній;
 • - деревна зола;
 • - чорнозем.
Інструкція
1
Кісточки абрикосів сіють в землю пізньої осені. Для одержання насіння знайдіть декілька стиглих плодів. Найкраще брати абрикоси того сорту, який росте у вашій місцевості. Перед посівом замочіть кісточки на добу у воді.
2
Виберіть захищений від холодних вітрів ділянку родючого грунту, бажано, на височини. Насіння абрикоса закладаються в землю на глибину близько шести сантиметрів. Відстань між окремими кісточками повинно бути не менше десяти сантиметрів.
3
Попередньо оброблене насіння абрикоса можна сіяти у відкритий грунт і навесні. Для цього за три місяці до посіву замочіть кісточки на десять днів у воді. Воду слід міняти щодня.
4
На дно глибокого горщика насипте шар вологого промитого річкового піску. На пісок покладіть шар насіння і присипте їх тим же вологим піском. Зверху покладіть ще шар насіння і знову присипте їх піском. Помістіть горщик в пластиковий пакет і поставте в місце з температурою від нуля до п'яти градусів. Пісок повинен бути вологим протягом всіх трьох місяців обробки насіння.
5
На наступний рік, ранньою весною однорічні сіянці слід обрізати. Видаліть підмерзлі частини гілок, укоротите сильно витягнулися пагони. Місце зрізу замажте садовим варом.
6
Дворічні сіянці можна пересаджувати на постійне місце. Робиться це навесні, але посадочні ями слід підготувати ще з осені. На відстані не менше двох метрів один від одного зробіть посадкові ями глибиною шістдесят сантиметрів і діаметром близько вісімдесяти сантиметрів. Наполовину засипте яму сумішшю перегною, деревної золи і знятого з поверхні родючого шару.
7
Навесні пересадите абрикоси в підготовлені посадкові ями. Розправте коріння рослини, присипте їх заздалегідь підготовленим чорноземом і утрамбуйте землю. Сформуйте навколо ями бортик із землі.
8
Полийте абрикоси з розрахунку двадцять літрів води на одну рослину. Після поливу земля в посадковій ямі осяде, тому досипьте в неї чорнозем. Протягом літа полийте саджанці ще два-три рази з проміжком в п'ятнадцять днів. Щоразу після поливу присипайте грунт тирсою.
Зверніть увагу
Вирощені з насіння абрикоси починають плодоносити на п'ятий-шостий рік після посіву.
Абрикоси у своєму саду - не фантастика, а реальність, навіть якщо ви живете в середній смузі Росії. Дуже важливо при посадці абрикоса правильно підібрати сорт підщепи або кісточок, саме від нього багато в чому буде залежати успіх вирощування та врожайність.
Вам знадобиться
 • - абрикосова кісточка;
 • - саджанець абрикоса;
 • - підщепу;
 • - сонячне місце в саду;
 • - лопата ;
 • - добрива;
 • - вода.
Інструкція
1
Щоб виростити абрикос з кісточки, постарайтеся знайти кісточки місцевих абрикосових дерев, для них шанси на виживання набагато вище, ніж у південних плодів. У кожному разі саджайте відразу багато кісточок, щоб проросло хоча б кілька.
2
Висаджуйте кісточки з початку липня до початку листопада. Врахуйте, що при висадці на вулиці більшість з них, швидше за все, віднесуть білки, миші, ховрахи та інші гризуни, тому найкраще садити пізньої осені, перед замерзанням землі.
3
За місяць до посадки дістаньте насіння і замочіть в м'якій воді на три доби. Міняйте воду щодня. Помістіть кісточки в тирсу або вологий пісок, поставте в прохолодне місце. Як тільки дозволить погода, посійте їх в поле.
4
Оберіть місце для посадки абрикосового дерева. Це повинно бути сонячне простір, захищений від північних і західних вітрів деревами або будівлями. Навесні або восени насипте на це місце 30-50 кг перегною, 0,2-1 кг суперфосфату, 2 кг золи, 200-300 г сульфату калію.
5
Перед посадкою зробіть пагорб діаметром близько 2 метрів і висотою 0,5 метра для того, щоб коріння не подпревать. Робіть пагорб зі звичайної родючої землі, але якщо у вас глинисті грунти, додайте бита цегла та пісок.
6
Якщо у вашому саду рослини ростуть дуже густо, спробуйте посадити абрикос в ящик або бочку без дна (розмір ящика не менше 1 м2).
7
Якщо у вас є можливість вирощувати абрикос за допомогою щеплення, обов'язково цим скористайтеся. В якості підщепи можете використовувати сливу, терен, дикий маньчжурський абрикос.
8
Щеплення робіть в кінці квітня або травні (поки не почалося сокорух). Виберіть сухий безвітряний день і закріпіть прищепа в розщіп і бічний розріз (товщина підщепи товщі щепи) або поліпшеною копулировкой (товщина однакова). Надіньте на щеплення поліетиленовий чохол, який зніміть відразу, як побачите утворився лист.
9
Не забувайте поливати абрикосове дерево, проводити обрізання, вносити добрива. Уже через кілька років воно обрадує вас багатим урожаєм.