Як знайти нормальне прискорення.

Нормальне прискорення спостерігається в тому випадку, коли тіло рухається по колу. Причому рух це може бути рівномірним. Природа цього прискорення пов'язана з тим, що тіло, яке рухається по колу, постійно змінює напрям швидкості, оскільки лінійна швидкість направлена по дотичній до кожної точки кола.
Вам знадобиться
  • спідометр або радар, секундомір, далекомір.
Інструкція
1
За допомогою спідометра або радара виміряйте лінійну швидкість тіла, яке рухається по колу. Далекоміром виміряйте її радіус. Щоб знайти нормальне прискорення тіла, яке рухається по колу, візьміть значення швидкості в даний момент часу, зведіть його в квадрат і поділіть на радіус кола траєкторії руху: a = v?/R.
2
Якщо при русі відома кутова швидкість тіла, знайдіть нормальне прискорення, використовуючи її значення. Для цього зведіть квадрат кутову швидкість і поділіть на радіус кола, по якій рухається тіло: a = • R.Еслі немає можливості виміряти швидкість тіла, що рухається по колу, розрахуйте її через період обертання. Для того щоб знайти період обертання, за допомогою секундоміра виміряйте час, за який тіло повертається у вихідну точку. Якщо тіло рухається занадто швидко, виміряйте час, за який проводиться кілька повних обертів тіла. Вийшло час поділіть на кількість обертань і отримаєте час одного обертання, яке і називається періодом обертання. Час вимірюється в секундах. Щоб знайти нормальне прискорення, число 6,28 поділіть на період обертання тіла. Вийшло число зведіть в квадрат і помножте на радіус кола, по якій рухається тіло: a = (6,28/T)? • R.
3
Нормальне прискорення можна виміряти, знаючи частоту обертання тіла. Для того щоб обчислити частоту, деяка кількість обертань поділіть на час у секундах, за яке вони відбуваються. Результатом буде кількість обертань за одну секунду - це і є частота. Розрахуйте нормальне прискорення тіла, помноживши число 6,28 на частоту його обертання, вийшло число зведіть в квадрат. Результат помножте на радіус кола, по якій рухається тіло: a = (6,28 •?)? • R.
Корисна порада
Нормальне прискорення завжди спрямоване до центру кола, по якій рухається тіло.