Як потрапити в Камбоджу.

Королівство Камбоджа приваблює туристів багатою історією і культурою, давніми буддійськими храмами, первозданною природою, пляжами і кораловими островамі.До 90-х років країна була закритою. Причина тому - громадянська війна і кривава диктатура Пол Пота. Їх наслідки досі повністю не усунуто, тому туристична інфраструктура розвинена слабо.Основние напрямки турів в Камбоджу - Сієм Ріп (місто в 8 км від храмових комплексів Ангкора), Пномпень і курорт Сіануквіль на узбережжі Сіамської затоки.
Вам знадобиться
  • закордонний паспорт, віза в Камбоджу, авіаквиток до Бангкока, квиток на автобус Бангкок - Араньяпратхет, квиток на автобус Пойпет - Сієм Ріп, бронь готелю.
Інструкція
1
Перевірте ваш закордонний паспорт. Він повинен бути дійсний протягом мінімум півроку з передбачуваної дати початку поїздки.
2
Отримайте туристичну візу в Камбоджу. Існують три основні способи. Спосіб перший: зверніться до консульського відділу Посольства Камбоджі в Москві. Спосіб другий: зайдіть на сайт МЗС королівства, оформіть заявку і отримаєте електронну візу. Спосіб третій: оформите візу після прибуття на будь-якому прикордонному КПП (крім кордону з Лаосом). Візовий збір у 2011 р - $ 20.
3
Купуйте авіаквиток. Прямого повітряного сполучення між Росією і Камбоджею немає. Щоб потрапити в Камбоджу, доведеться летіти через одне з сусідніх держав Південно-Східної Азії. Саме тому комбіновані тури в Камбоджу, Таїланд, В'єтнам і Лаос користуються такою популярністю.
4
Розглянемо популярний маршрут через столицю Таїланду - Бангкок. Прямі регулярні рейси в Бангкок існують тільки з Москви і коштують недешево (від $ 1000 туди і назад). Економічніше перельоти з пересадкою і прямі чартерні рейси, які організовуються з листопада по березень (від $ 600). Для короткостроковій поїздки в Таїланд (до 30 днів) віза не потрібна.
5
Щоб потрапити в Сієм Ріп, вам потрібно доїхати до прикордонного населеного пункту Араньяпратхет. Державні автобуси відправляються з північного автобусного вокзалу Бангкока - Мо Чит. Час в дорозі близько 4:00, вартість квитка 212 бат (близько $ 7).
6
В Араньяпратхет сідайте в шаттл - мікроавтобус, який довезе вас до тайського КПП. Тут вам поставлять виїзний штамп і пропустять на нейтральну територію, де знаходиться офіс імміграційної служби королівства Камбоджа. Пред'явіть паспорт з візою або оформіть візу, якщо ви не отримали її в Росії. Формальності закінчені. Ласкаво просимо в Камбоджу.
7
В Пойпет купите квиток на автобус ($ 9) або орендуйте таксі до Сієм Ріпа (у вас попросять $ 70-80, але цю ціну можна збити до $ 40). Дорога займає близько 3 ч.
Зверніть увагу
Після війни в Камбоджі залишилася велика кількість хв і стрілецької зброї. Не рекомендується розгулювати поодинці ночами, носити з собою великі суми грошей і відхилятися від основних туристичних маршрутів.
Корисна порада
Виїжджайте з Бангкока рано вранці, тому що прикордонний перехід працює з 7:00 до 17:00. Якщо ви опинилися на кордоні після 17:00, доведеться переночувати в Араньяпратхет.В Араньяпратхет і Пойпет не піддавайтеся на вмовляння численних «хелперів», які будуть пропонувати вам допомогу в оформленні візи, обміні валюти, пошуку готелі. Візу ви без зусиль отримаєте самі. На території Камбоджі має ходіння не тільки національна валюта, але і долар США, і тайський бат. Готель краще знайти самому через один з надійних онлайн-сервісів з бронювання готелів.
Тривожні новини надійшли з Камбоджі. Протягом декількох місяців загинули більше 60 дітей у віці до семи років. Високорозвинені медичні технології та найсучасніші методи лікування не допомогли лікарям врятувати малюків. У столиці країни біля лікарень зібралися величезні черги. Батьки стурбовані і вимагає оглянути своїх дітей.
Спалах невідомого захворювання миттєво забрала життя більше 60 маленьких пацієнтів. У всіх дітей були однакові симптоми, висока температура, неврологічні порушення, різке порушення функції дихання. Практично всі малюки померли через кілька годин після появи перших клінічних симптомів. Проведені лабораторні дослідження дозволили виключити пташиний грип, підозра на який виникло у лікарів. Функція печінки та нирок у потерпілих залишалася в нормі. Рентгенограма, комп'ютерна та магнітно-резонансна томографія, проведена пацієнтам при надходженні до стаціонару, допомогли підтвердити, що легені малюків були повністю зруйновані протягом декількох годин. Медичний персонал, який надавав малюкам допомогу, не постраждав. Також абсолютно здоровими залишилися члени сімей медичних працівників. Це дозволило припустити, що захворювання не є заразним. Довгий час лікарі не могли дати масових смертей логічного пояснення, поки дослідженням феномена масової смерті не зайнявся інститут імені Пастера. В інституті обстежили аналізи 24 пацієнтів. У 15 випадках підтвердилася позитивна реакція на ентеровірус типу 71.Данное захворювання вперше виявлено в Каліфорнії в 1969 році. ЕВ71 включає в себе 11 серотипів вірусу Коксакі А і входить до групи небезпечних патогенних НЕ ПОЛІОМІЄЛІТНОЇ ентеровірусів. Вірус вражає центральну нервову систему, викликаючи важкі патологічні розлади. Може викликати парези, паралічі, менінгіт, енцефаліт, серцеву недостатність, руйнування легенів, шок, кому, летальний результат. Всесвітня організація охорони здоров'я просить провідних фахівців Камбоджі більш докладно розібратися в причині спалаху захворювання і пред'явити детальний звіт.