Як малювати по склу.

Декількома легкими рухами руки ви можете перетворити бабусин сервант в ексклюзивний шафка ручної роботи з вітражами замість стекол або набір простих скляних стаканів в красиві келихи для особливого випадку.
Вам знадобиться
  • скло, кисть, вітражні фарби, маркер по склу, схема малюнка на папері, контури, ганчірочки, ватяні палички, голка
Інструкція
1
Вимийте поверхню для розпису, протріть її спиртовмісних розчинів для знежирення. висушіть або витріть насухо.
2
Для початку порисуємо на плоскій поверхні. Спочатку намалюйте або роздрукуйте те, що хочете намалювати, на аркуші паперу. Ескіз підкладіть під скло, яке будете розписувати. Обведіть малюнок маркером на просвіт. Наметове рисунок, візьміть контур для скла (це спеціальну речовину, яка не дає фарбам змішуватися). Контури зазвичай містяться в тюбиках, їх видавлюють через наконечники. Залишаємо контур просохнути на півгодинки.
3
Тепер можна малювати фарбами, не побоюючись вийти за межі частин малюнка. Одну секцію малюнка краще малювати без перерви, щоб фарба розподілялася рівномірно і не виникало непотрібних ліній і колірних неоднорідностей. Якщо утворюються бульбашки повітря, то можна протикати їх голкою.
4
Для створення різних фактур і нерівномірного розташування фарби можна користуватися підручними засобами: папером, губками, ганчірками і ватяними паличками. Незасохшую непотрібну фарбу зі скла зручно видаляти чистою ганчіркою, а засохлу легко зчищати розчинником.
5
Готову роботу потрібно залишити сушитися на 12 годин. Деякі фарби дозволяють мити готовий виріб, слід почекати 3 доби до використання або миття таких виробів. Мити, звичайно, не можна агресивними миючими засобами та сильно гарячою водою.
Зверніть увагу
Є фарби, які при висиханні утворюють тонку кольорову плівку, яку потім можна знімати зі скла і переміщати на інші поверхні, створюючи аплікації. Такий фарбою зручно малювати ялинки, зірочки і дідів морозів на вікнах під новий рік. Потім їх можна просто зняти з вікна, не моя всю поверхню.
Корисна порада
Коли придбаєте вправність, можете пропустити підготовчі кроки: малювати прямо на склі без ескізу чи не копіювати малюнок маркером, а відразу малювати контуром.