Як зробити брошку з тканини. Як зшити джинсовий сарафан дівчинці.

Красиві брошки з самих різних матеріалів здатні миттєво перетворити будь-які, навіть самі повсякденні, нічим не примітні речі. Не випадково прикраси з текстилю завойовують все більшу популярність, адже вони прості у виготовленні і володіють особливою - рукотворної і затишною - красою. Джинсова тканина в цьому відношенні - вельми вдячний матеріал, адже прикраси з неї дуже універсальні: як кажуть, і в бенкет, і в світ, а зробити їх можна буквально за один присід. Та й старі джинси знайдуться в будь-якому будинку.
Вам знадобиться
  • - джинсова тканина;
  • - щільний папір, олівець;
  • - швейні приналежності;
  • - намистини, клаптики тканин інших фактур.
Інструкція
1
Накресліть лекало, за яким ви будете викроювати деталі джинсового брошки: візьміть звичайний стакан (або, наприклад, блюдце, якщо вам потрібно прикраса побільше) і обведіть на щільному папері коло. Розділіть її на чотири частини, а потім кожну їх них - навпіл, щоб у вас вийшло вісім рівних секторів. По всьому колу над кожним сектором намалюйте напівкруглий фестон - у вас вийшла форма квітки.
2
Покладіть лекало на джинсову тканину і обведіть його білим Кравецьким олівцем або крейдою. Таким чином накресліть на тканині дев'ять деталей. Розташовуйте їх впритул один до одного, щоб розкрій був економним. Викроїте деталі.
3
Одну деталь відкладіть в сторону - вона буде базовою, до якої ви пришиєте інші. Візьміть другий «квіточка» і складіть його два рази навпіл, щоб вийшла чверть кола. Слідкуйте, щоб при цьому фестончики НЕ перегнулися.
4
Вручну, ниткою в тон пришити вийшла заготовку до центру базової деталі, прихопивши її декількома акуратними стібками. Точно так само зігніть і пришити поруч ще три деталі, щоб усі разом вони утворили коло. Розташовуйте їх складками за годинниковою стрілкою.
5
Решта чотири «квіточки», складені вчетверо, пришийте так само, до центру першого шару, але заготовки накладіть зі зміщенням в 45 градусів відносно нижніх деталей.
6
Ззаду до деталі-основі пришити англійську шпильку, щоб вашу брошка було легко пристебнути. До речі, прикрасити нею можна не тільки плаття або джемпер, але й сумку. А якщо такий джинсовий квітка прикріпити до обідка або шпильці, то він гідно прикрасить і ваше волосся.
7
Цю брошку можна трохи ускладнити і зробити більш цікавою, якщо замінити деякі деталі з джинса, наприклад, мереживними, шифоновими, з «веселенького ситцю» або іншими - на ваш смак. Зробіть шари заготовок з різних тканин або змішайте фактури всередині одного шару.
8
Також спробуйте зробити серединку брошки-квітки із смужки джинсової тканини, розпущеної в бахрому і згорнутої рулончиком. Вишукано буде виглядати і серединка з декількох намистин або красивих ґудзиків, пришитих в центр «квітки».
Корисна порада
Використовуйте джинсову тканину різних відтінків, розкуйовджуються краю «пелюсток» - це додасть вашому прикрасі велику жвавість.