Як визначити глибину закладення фундаменту. Як розрахувати навантаження на фундамент.

Бувають такі неприємні випадки, коли на стінах будинків раптом виникають тріщини, які, незважаючи на всі спроби закрити їх, з кожним роком стають все ширше і ширше. Якщо ви збираєтеся будувати будинок і не хочете опинитися в становищі власника розвалюється будови, ви повинні дуже відповідально підійти до пристрою фундаменту. Глибина його закладки відноситься до найважливішим параметрам, що визначає термін служби всієї будівлі.
Вам знадобиться
  • - доступ в інтернет;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Визначте нормативну глибину промерзання грунтів в тій місцевості, де збираєтеся закладати фундамент, скориставшись схематичною картою глибин промерзання грунту. Її можна знайти на будівельний сайтах.
2
Виходячи із значення нормативної глибини промерзання грунту, обчисліть розрахункову глибину промерзання, залежну від умов експлуатації будівлі (режиму опалення). Вона визначається за формулою Df = k * Dfn, де:
  • Df - розрахункова глибина промерзання;
  • Dfn - нормативна глибина промерзання;
  • Kn - коефіцієнт, що враховує умови теплового режиму будівлі (береться з СНіП2.02.01-83).
3
Визначте тип ґрунту в місці будівництва. Для цього викопайте шурф на ділянці, де буде закладатися фундамент, і візьміть зразки ґрунту. По впливу на фундамент грунти поділяються на кілька груп. Перша - це скельні породи, гравелисті піски середньої та великої крупності, крупноуламкові породи з піщаним заповнювачем. До другої групи належать пиловані і дрібні піски. Третя - супеси. І, нарешті, четверта група - це глини, суглинки, крупноуламкові породи з пилувато-глинистих заповнювачем. Одні й ті ж ґрунти можуть мати різні показники плинності, які також впливають на стан фундаменту. Тип грунту можна визначити, розім'явши в руках його зразок і скачавши з нього шнур. Спробуйте надати шнуру форму кільця. Якщо воно вийшло цілим - у вас в руках глина, якщо розділилося на кілька фрагментів - суглинок, якщо кільце при згортанні розсипалося на дрібні частини - супісок. Якщо вам важко у визначенні типу грунту самостійно, зверніться до фахівця.
4
Визначте рівень стояння грунтових вод. Для цього пробурити на ділянці свердловину глибиною 2,5-3 м і опустіть в неї металеві або пластикові трубу, щоб свердловини не запливала землею. Перевірте рівень води в різні пори року. Фіксуються два значення рівня - глибше, ніж 2 метри від глибини промерзання і менше 2-х метрів.
5
На основі отриманих даних (Df, рівня грунтових вод, виду грунту) визначте необхідне значення глибини фундаменту (таблиця 2 СНіП2.02.01-83). У тому випадку, якщо рівень грунтової води виявляється вище 2-х метрів від рівня розрахункового промерзання, глибина фундаменту приймається не менше розрахункової глибини промерзання (незгірш Df) .Якщо рівень вод знаходиться нижче 2-х метрів від рівня Df, глибина фундаменту приймається наступній :
  • якщо грунт становлять великі, середні або гравелисті піски - 0.5 метра;
  • якщо грунт являє собою пилуваті і дрібні піски і супіски - не менше ніж 0,5 метрів;
  • при суглинках, глинах, великоуламкових грунтах з пилувато-глинистих заповнювачем - не менше 0,5Df.
Корисна порада
Якщо поблизу від тієї ділянки, де ви збираєтеся будувати будинок, вже побудовано будівлю, схожу за типом з тим, яке маєте намір звести ви, поговоріть з його власником. Не виключено, що він вже виконував необхідні розрахунки по визначенню глибини фундаменту свого будинку. Його даними можете скористатися і ви.