Як зняти тонус м'язів.

Рефлекторна напруга м'язів називають м'язовим тонусом. Завдяки тонусу людина може зберігати рівновагу, утримувати позу, здійснювати рухи. М'язи людського тіла в нормі ніколи не бувають абсолютно розслабленими.
Інструкція
1
Оцініть стан м'язового тонусу, спостерігаючи за рухами. М'язова гіпертонія (підвищення тонусу м'язів) характеризується щільними м'язами тіла з виразним рельєфом. При здійсненні пасивних рухів відзначається тугоподвижность суглобів, напруга м'язів.
2
Виконуйте комплекс вправ для зняття м'язового тонусу. Такі заняття допоможуть навчитися розслаблятися і заспокоюватися. Ляжте на підлогу, руки і ноги трохи розставте в сторони. Голову закиньте наверх, очі закрийте. Протягом 5-10 хвилин глибоко дихайте. Вдих здійснюйте через ніс, а видих - через рот. При цьому постарайтеся максимально розслабитися. Відчуйте, як важчає все тіло.
3
Здійснюйте вправи на змінну напругу і розслаблення окремих груп м'язів. Таким способом ви відчуєте різницю між м'язовим тонусом і розслабленням. Повторюйте кожну вправу 3 рази.
4
Прийміть вихідне положення як у кроці 2. Напружте м'язи чола і верхньої частини голови, потім різко скиньте напругу. Наморщити ніс і міцно зажмурте очі на 5 секунд і розслабтеся. Зімкніть з напругою губи, а потім розімкніть зуби і трохи відкрийте рот.
5
Напружте плечі і передпліччя, кисті рук стисніть в кулак. Зафіксуйте положення на 3-5 секунд. Потім повільно максимально розслабте м'язи. Підніміть вгору плечі, напружуючи м'язи спини і шиї. Спокійно зніміть напругу.
6
Зробіть глибокий вдих, дихання затримайте. На видиху розслабте грудну клітку. Потім повторіть вправу, напружуючи м'язи грудей на видиху. Переходьте до м'язів живота. На вдиху затримайте дихання і напружте прес. Повільно видихайте, знімаючи м'язову скутість.
7
Стисніть сідниці до стану скам'яніння і різко розслабте. Напружте всі м'язи ніг від стегон до п'ят. Залишайтеся в напрузі кілька секунд, а потім розслабтеся.
8
Затримайте дихання на глибокому вдиху і напружте всі м'язи тіла, а на видиху повністю розслабтеся. Полежте деякий час в спокійному розслабленому стані.