Як видалити подряпини і відколи. Як розпиляти лдсп без сколів.

У процесі експлуатації на меблях з'являються подряпини і відколи. Вони можуть бути поверхневими, коли пошкоджений тільки лаковий шар, і глибокими - до деревного підстави. Подібні дефекти псують не лише зовнішній вигляд меблів, але і настрій.
Вам знадобиться
  • - політура;
  • - м'яка тканина або повсть;
  • - меблевий маркер;
  • - м'який меблевий віск;
  • - твердий меблевий віск;
  • - електричний паяльник;
  • - дрібнозерниста наждачний папір.
Інструкція
1
Невеликі і тонкі подряпини на лакової поверхні видаліть меблевої політурою. Візьміть м'яку тканину і нанесіть політуру у напрямку розташування волокон деревини. Вона злегка розчинить лак і згладить подряпини. Через деякий час поверхня натріть ще раз м'якою тканиною до блиску.
2
Швидко закрити дрібні подряпини і відколи можна за допомогою меблевого маркера. Перед застосуванням збовтайте. Нанесіть три шари. Через п'ять хвилин надлишки видаліть вологим тампоном.
3
Інший спосіб замаскувати подряпину: за допомогою воскової пасти. Для цього підберіть відповідний колір і м'яким тампоном нанесіть на поверхню.
4
Дайте затвердіти воскової пасті, а потім располіруйте її до рівномірного блиску. Якщо місце ремонту відрізняється від основного кольору, то обробіть всю поверхню воскової пастою за допомогою м'якого тампона.
5
Видалити подряпини можна і за допомогою м'якого меблевого воску. Підберіть потрібний колір. Проведіть їм по ушкодженого місця і добре втирайте.
6
Для видалення відколу відріжте маленький шматочок меблевого воску і маленьким шпателем втирайте його в ушкоджене місце. Надлишок обережно видаліть ножем. Візьміть чисту ганчірку або повсть і добре відполіруйте цю ділянку. Щоб віск сильно не виділявся, подкрасьте його звичайним фломастером або маркером.
7
Для видалення подряпин і відколів на поверхні, що несе середню і велике навантаження, використовуйте твердий меблевий віск. Він володіє хорошою пластичністю, і сумісний з будь-яким видом оздоблювальних покриттів. Розплавте його електричний паяльником або газовою запальничкою і затріть в ушкоджене місце.
8
Ножем видаліть надлишок, який виступає над поверхнею. Зону ремонту відшліфуйте дрібнозернистим наждачним папером. Поверхня обробіть меблевої поліролью.
Корисна порада
Закладаючи відколи, використовуйте спочатку меблевий віск світлого тону. Останній шар підбирайте під колір поверхні виробу.