Як посадити диффенбахию.

Дифенбахія - вічнозелена рослина з сімейства ароїдних, що відбувається з тропіків Південної та Центральної Америки. У кімнатних умовах вирощується, переважно, через свого декоративного виду, хоча, вважається, що диффенбахія, як драцени і фікуси, здатна очищати повітря від токсинів. Як багато тропічні рослини, диффенбахія чутлива до консистенції і складу грунтової суміші.
Вам знадобиться
  • - держак диффенбахії;
  • - гумові рукавички;
  • - дренаж;
  • - річковий пісок;
  • - перегнійна земля;
  • - листова земля;
  • - торф'яна земля;
  • - деревне вугілля.
Інструкція
1
Якщо для посадки вам дістався верхівковий держак диффенбахії, або ви хочете омолодити витягнуте в висоту старе рослина, яке втратило свій декоративний вигляд, можете укоренити держак у воді. Цей спосіб знайомий багатьом квітникарям-любителям. Помістіть держак в м'яку воду кімнатної температури і поставте в світле місце з температурою повітря від двадцяти до двадцяти чотирьох градусів. Слідкуйте за тим, щоб на рослину не падали прямі сонячні промені. Час від часу протирайте листя вологою тканиною.
2
Коли коріння держака виростуть до двох-трьох сантиметрів, посадіть рослину в грунт. Для цього виберіть глиняний горщик середнього розміру. Звичайно, ви можете використовувати і більш декоративні пластикові горщики, але в глиняній тарі через її пористої структури краще регулюється вологість земляного кома.
3
На чверть висоти горщика насипте шар будь-якого дренажу, який ви використовуєте для посадки квітів. Це може бути керамзит або керамічний дренаж. Деякі квітникарі використовують як дренаж крихту від пакувального пінопласту в суміші з гідрогелем. Поверх дренажу насипте невеликий шар промитого річкового піску.
4
Дифенбахія добре росте в слабокислом пухкому грунті. Для приготування такого ґрунту змішайте одну частину річкового піску з двома частинами перегнійної землі, чотирма частинами листової землі і такою ж кількістю торф'яної землі. Іноді рекомендується додати в грунтову суміш трохи подрібненого деревного вугілля.
5
Злегка зволожите грунт і висипаючи його в горщик поверх дренажу і піску. Посадіть вкоріненого живця і злегка ущільніть ґрунтову суміш навколо нього. Помістіть рослину в тепле місце без прямих сонячних променів.
6
Полийте диффенбахию м'якою водою після того, як грунтова суміш підсохне. Раз на два тижні слід протирати листя рослини вологою ганчірочкою.
Зверніть увагу
Оскільки сік диффенбахії отруйний, рекомендується працювати з цією рослиною в гумових рукавичках. Крім того, тримайте цю рослину в місці, до якого не зможуть дістатися діти і домашні тварини.