Як запобігти кашель.

З настанням холодної пори року органи дихання стають більш сприйнятливими до атак вірусів. І вже досить скоро хвороба проявляється нежиттю і кашлем. Щоб їм запобігти, необхідно своєчасно виявити турботу про своє здоров'я.
Інструкція
1
Щоб запобігти кашель і нежить, не чекайте настання холодів, а прийміть профілактичні заходи заздалегідь. Для цього привчайте свій організм до перепадів температур, тобто загартовуйтеся. Це значно підвищує енергетику організму і попереджає хвороби органів дихання. А найефективнішими засобами загартовування визнані водні процедури - контрастне обливання і плавання.
2
Щоранку очищайте носоглотку від накопичилася за ніч слизу - промивайте ніс солоним розчином і полоскайте горло прохолодною водою. Місцеве загартовування верхніх дихальних шляхів також здатне попередити кашель і нежить.
3
Тренуйте серцево-судинну, дихальну і лімфатичну системи. Їх активація попереджає багато простудні захворювання і підвищує імунітет. Для цього здійснюйте тривалі піші прогулянки, або застосовуйте активні фізичні навантаження з елементами аеробіки.
4
Для захисту органів дихання зволожуйте повітря. Він попереджає пересихання слизових верхніх дихальних шляхів і ослаблення їх захисної функції. Для зволоження повітря поставте біля вікна або батареї 1-2 літрові банки з водою, або використовуйте готові зволожувачі.
5
Підвищуйте імунітет за допомогою харчування. Для цього регулярно приймайте вітамін С і цитрусові, сухофрукти, горіхи, вживайте більше сирих овочів, пийте достатньо води, компотів, чаю з медом. Щодня за 1-2 години до сну випивайте склянку кефіру. Він сприяє відновленню мікрофлори кишечника, завдяки якій відбувається вироблення власного інтерферону - речовини, що підвищує імунітет.
6
Частіше бувайте на свіжому повітрі і при цьому дихайте правильно - вдихайте на повні груди. Повноцінна вентиляція легенів є прекрасною профілактикою простудних захворювань. З цією ж метою часто провітрюйте приміщення, а по можливості тримайте вікно відкритим цілодобово.
7
Для додаткового захисту органів дихання, перед виходом на вулицю, змащуйте ніс оксоліновою маззю. А в місцях великого скупчення народу дихайте тільки носом і, по можливості, використовуйте захисну маску.