Як в'язати морський вузол.

Морські вузли і навик їх в'язання - незамінна річ в будь-якому поході, подорожі і в інших екстремальних поїздках на природу. Щоб у подорожі вас не заскочила зненацька якась екстремальна ситуація, необхідно підготуватися і передбачити все заздалегідь.
Інструкція
1
Зв'язати два різних шнура можна звичайним прямим вузлом, якщо на шнури не виробляється великого навантаження. Нитки кожного шнура при виконанні прямого вузла повинні виходити з однаковою сторони.
2
Якщо мотузку потрібно прикріпити до якогось стаціонарного об'єкту (наприклад, до петлі або стовпа), використовуйте штикові вузол. Для цього перекиньте через основу мотузку, зробіть дві або три напівпетлі (напівбагнетів) вільним кінцем, а залишився кінець міцно закріпіть.
3
Якщо стягти напівштика штикового вузла, вийде вибленочний вузол, який підходить для зв'язування одного шнура з центром іншого на круглому бруске дерева або іншої круглої основі.
4
Також ви можете пов'язати зашморг або затяжний вузол, який використовується для кріплення предмета, що знаходиться під постійним натягом.
5
Ще один вузол кріплення називається шлюпочним. Один кінець мотузки обв'яжіть навколо статичного об'єкта, міцно стоїть на землі, а другий кінець обв'яжіть через петлю навколо баковою банки шлюпки або іншого предмета, який ви хочете закріпити.
6
Стопорний вузол використовується для тимчасового натягу й утримання троса. Міцно прив'яжіть до мотузки-основі один з кінців троса, а вільний кінець обмотайте навколо мотузки.
7
Вузол використовуйте у випадках, коли необхідно кудись підняти або спустити людини. Зауважте вузол так, щоб сформувати вільну незатягівающуюся петлю.
8
Існує також буксирний вузол, який допомагає закріпити мотузку міцної петлею на гаку або іншому предметі, що зазначає натяг - його потрібно в'язати послідовної вісімкою.
9
Для з'єднання двох мотузок однакової товщини використовуйте грейпвайн, або вузол зв'язування чужими кінцями. Обв'яжіть кінець однієї мотузки над другою, а кінець другої мотузки - із зворотного боку над першою. Затягніть кінці і потягніть їх в різні боки.