Як зробити театральну маску.

Маска - загальноприйнятий символ театрального мистецтва. Вона може виготовлятися з дерева, металу, гіпсу, тканини, шкіри, пап'є-маше та інших матеріалів. Подібна маска нагоді вам для маскараду, в деяких театрах, та й просто для прикраси інтер'єру. Найпростіший і доступний спосіб виготовлення такої маски - з пап'є-маше
Вам знадобиться
  • Пластилін і 5-літрова пляшка, вода і клей ПВА, туалетний папір або газети, дрібна наждачний папір, фарби і пензлики, шматок вати або невелика ганчірочка
Інструкція
1
Обліпити 5-літровий бутель пластиліном, за формою обличчя. Т.к. його на це потрібно багато, то бутель дозволяє заощадити пластилін, час і зусилля. Надайте зліпком ті риси, які ви хочете бачити у своєї маски (найкраще ліпити риси і емоції на ній з дрібних шматочків, т.к. крупним шматках сложней надавати форму).
2
На зліплене особа накладіть 2 шари туалетного паперу, змоченою у воді. Шматочки повинні бути маленькими і щільно обліплювати маску (великий мокрий шматок при заталкивании його в якусь щілину, наприклад, в куточок рота легко порветься).
3
Тепер почніть приклеювати наступний шар з паперу або мелкопорванних газет. Для цього зволожите їх шматочки, потім намажте клеєм ПВА і накладіть на обличчя. Пухирі акуратно видаліть пензликом. Повторіть процедуру накладення шарів мінімум 20 разів (в ідеалі найкраще - 30-35), розганяючи міхури і нерівності у кожного накладеного шару.
4
Поставте майбутню маску сохнути в темне місце після того, як накладіть на неї потрібну вам кількість шарів (можете накладати їх не за один день, але перед відновленням роботи знову зволожите папір, яку ви приклеюєте і ту, що вже накладена на пластилін). На просушку піде близько тижня, але можна прискорити цей процес, поставивши її на батарею. Слідкуйте, щоб маска не перебувала там занадто довго, інакше вона висохне нерівномірно.
5
Після висихання відокремте власне маску від виліпленого з пластиліну особи. Робіть це обережно і поступово. Залишки пластиліну, що засіли в глибоких місцях її вивороту видаляйте акуратно - там товщина паперу найменше і відповідно легше протикається.
6
Тепер приведіть маску в порядок. Для цього рівно обріжте краю і виконайте отвори в потрібних місцях (очі, ніздрі). Потім візьміть дрібну наждачний папір і обробіть їй всі нерівності. Паперову пил, стружку, що з'явилася на масці після обробки наждачкою, видаліть трохи вологим ватним тампоном або невеликий вологою ганчірочкою. Дайте трохи обсохнути.
7
Візьміть пензлик і фарби. Спочатку кількома шарами густих білил прогрунтуйте поверхню маски. Після висихання білого шару розфарбуйте маску так, як вважаєте за потрібне.
Зверніть увагу
Чим більше ви зробите шарів паперу, тим міцніше вийде ваша маска і тим легше буде знімати її з пластилінового підстави.
Корисна порада
Украшайте вашу маску. Використовуйте для цієї мети пір'я, блискітки, кольорову тканину, фольгу, робіть вашу маску індивідуальною і неповторною!