Пароварка: Як використовувати правильно.

Давно відомо, що правильне харчування - запорука здоров'я та довголіття. У сучасних людей є всі умови для того, щоб максимально поліпшити свій раціон, поповнивши його здоровими стравами без канцерогенів і зайвого жиру. А одним з головних помічників стане пароварка. Вона збереже колір і смак, а також всі вітаміни та мікроелементи.
Вам знадобиться
  • пароварка будь-якого типу, продукти, електрику або газ
Інструкція
1
Обробляйте їжу паром - ось що дослівно означає використання пароварки. Існують різні види і виробники пароварок, але основних типів два - це каструлі з вкладеною гратами для розташування над киплячою водою і побутові прилади різної конфігурації, числом секцій, розкидом температур і видами готуються продуктів. Зрозуміло, другий тип має більшу функціональність і дозволяє витрачати менше часу на приготування до 5 різних страв. Крім того, функції обробки парою з'явилися і у мікрохвильових печей, ємності для води, решітки та кришки поставляються в комплекті.
2
При готуванні по першому типу каструлю з водою поставте на плиту, воду доведіть до кипіння, переведіть температуру в середній режим, щоб підтримувати постійне нуртування. На грати укладете продукти (рибу, м'ясо, птицю, овочі), закрийте кришкою і залиште до готовності. Мінус такої пароварки в тому, що в ній не можна приготувати рідке блюдо (суп або юшку) або каші.
3
Використання другого типу пароварок дає більше можливостей для приготування, можна зробити цілий обід за 40 хвилин. До того ж електричні пароварки більш гігієнічні у використанні, мають величезну і різноманітну класифікацію. Основою цього дива техніки є ємність для води і нагрівальний елемент (парогенератор) в нижній частині машини, а також піддон для збору конденсату. Встановіть кошики з стравами, налийте води в ємність (для цього є окремий вхід, стаціонарний або висувається при необхідності), потрібний режим і температуру, встановіть таймер, якщо це необхідно і передбачено в моделі. Увімкніть пароварку. У деяких пароварка необхідно стежити за рівнем води, і при необхідності доливати.
4
Використовуйте пароварку не тільки для приготування страв. Вона ефективно розморожує, розігріває готові страви. Багато мам користуються їй для стерилізації пляшечок. Пароварка дозволяє відчути справжній смак продукту, і з часом ви навчитеся це цінувати і насолоджуватися здоровими стравами.
Зверніть увагу
Існує думка, що їжа з пароварка несмачна, але це залежить від обраного рецепта. Проявіть фантазію і використовуйте улюблені спеції, і скоро ви перестанете мріяти про смаженому біфштекс. Крім того, відновіть роботу шлунково-кишкового тракту і знизите вес.Пароваркі деяких виробників має функцію підключення до основного водопостачанню, в цьому випадку вони мають власні системи очищення води, але й коштують дорожче.
Корисна порада
За принципом пароварки працює мантовніца, яку цілком можна використовувати і для інших страв. До того ж вона має кілька ґратчастих вкладень, і підійде для приготування м'ясного/рибної страви і овочевого гарніру одновременно.Врачі рекомендують підгодовувати малят їжею, приготованою на пару, тому якщо у вас є діти, пароварка просто незамінна. Ну і, звичайно, пароварка - головний інструмент дієтичного харчування.