Як зберегти сторіночку з інтернету.

Нерідко виникає необхідність зберегти сторінку з того чи іншого сайту для того, щоб потім переглядати її на пристрої, не підключені до інтернету. Крім цього, така операція може знадобитися і в тому випадку, якщо мається ймовірність зникнення сторінки з сайту в майбутньому.
Інструкція
1
Щоб читати сторінку на пристрої, що підтримує формат «тільки текст», перейдіть на цю сторінку будь-яким браузером, а потім виберіть в меню «Сторінку» або «Файл» команду «Зберегти як». Виберіть в спадаючому меню пункт «Текстовий файл» або аналогічний. Браузер Firefox запропонує в якості назви файлу то ім'я, під яким він зберігається на сервері, Opera або IE - заголовок сторінки. Якщо пристрій підтримує тільки латинські імена файлів, введіть нову назву. Збережіть файл, а потім перекодуйте його в кодування, яку підтримує пристрій. В Linux для цього можна використовувати програму KWrite.
2
Щоб зберегти сторінку у файл формату HTML, здійсните ті ж дії, однак, у випадаючому меню виберіть пункт «HTML-файл» або подібний.
3
Іноді необхідно зберегти сторінку разом з розташованими на ній зображеннями. Звичайно, це можна зробити і вручну, зберігаючи кожне зображення окремо. Але така операція займе багато часу, до того ж, посилання на картинки в ньому, можливо, доведеться правити, щоб вони вказували на локальні файли. Виберіть в спадаючому списку пункт «HTML-файл із зображеннями», і ця операція буде здійснена автоматично. Для зображень буде створена окрема папка, а всі посилання в файлі браузер відповідним чином перетворює. Перенесення файлу з однієї машини на іншу необхідно здійснювати разом з цією папкою і всім її вмістом (при бажанні, у вигляді архіву). Переглядати результат збереження бажано (але не обов'язково) в тому ж браузері, в якому він був створений.
4
Щоб вміст сторінки разом із зображеннями зберегти єдиний файл, використовуйте опцію під назвою «Веб-архів (одним файлом» або аналогічним. Отриманий файл буде мати розширення MHT. Переглядати його також бажано в тому ж браузері, в якому він був створений.
5
Щоб зберегти HTML-сторінку або інший об'єкт з сайту через командний рядок, використовуйте крос-платформену утиліту wget.
Зверніть увагу
Чи не поширюйте і не викладайте в інтернет збережені сторінки без дозволу правовласників.