Як залити фундамент під баню. Як виводиться горизонт фундаменту.

Надійність лазні безпосередньо залежить від того, наскільки правильно вибрана конструкція фундаменту, а також від того, наскільки правильно він закладений. Обов'язково потрібно врахувати властивості грунту, на якому планується побудувати лазню, і ретельно продумати всі деталі споруди.
Вам знадобиться
  • 1. Лопата,
  • 2. пісок,
  • 3. щебінь,
  • 4. бетон,
  • 5. рівень,
  • 6. руберойд,
  • 7. цегла.
Інструкція
1
Найбільш поширений тип фундаменту під лазню - стрічковий. Він добре підходить для піщаних, скельних, сухих глиняних грунтів. Якщо ділянка розташована в низині, поблизу сирої місцевості, стрічковий фундамент для лазні використовувати не варто. Продумайте розташування фундаменту, намітьте місця, де будуть розташовуватися віддушини для вентиляції. Підпілля лазні обов'язково має добре вентилюватися, інакше створюються умови для появи зростання грибка, а також з'являється неприємний запах, багато дерев'яні деталі лазні приходять в непридатність. Для дерев'яної рубаною лазні невеликого розміру досить фундаменту шириною 25 - 30 см. Якщо лазня кам'яна, то і фундамент повинен бути ширше.
2
Вирийте траншею по периметру майбутньої лазні, а також в місцях розташування внутрішніх несучих стін. Вирівняйте дно траншеї пісок, засипте його гранітною крихтою або щебенем і добре утрамбувати. Підошва фундаменту повинна знаходитися на 20 см нижче глибини промерзання грунту. Для середньої смуги це глибина не менше 75 см, можна трохи зменшити цю цифру, якщо грунт піщаний і грунтові води пролягають низько.
3
Зробіть бетонну заливку траншеї, вона повинна бути вище нульової позначки на 15 - 20 см. Для заливки фундаменту під лазню використовується бетон в стандартних пропорціях: 1 частина цементу, 1,5 - 2 частини води, 3 частини піску, 8 частин щебеню.
4
Вирівняйте верхній шар бетону за допомогою цементного розчину, використовуючи рівень. Можна вивести фундамент на потрібну висоту за допомогою бетонної заливки і опалубки, або використовувати в якості цоколя цегляну кладку. Верхній шар цоколя покрийте гідроізоляційним матеріалом - зазвичай для цього застосовують руберойд. Після того, як ваш фундамент готовий, дайте йому вистоятися не менше 40 днів (при температурі не нижче 200, якщо температура нижча, то час збільште до 60 днів), і тільки після цього встановлюйте на нього баню.