Як заховати на кухні газовий котел. вбудовані газові колонки в шафу.

Сьогодні використання навісних газових котлів дуже популярно. Це опалювальне обладнання, що дарує ніжне тепло в холодну пору року, відрізняється компактними розмірами, тому його, як правило, встановлюють на стіні в кухні.
Вам знадобиться
 • - навісний газовий котел;
 • - рулетка;
 • - олівець;
 • - папір;
 • - профіль CD і UD ;
 • - дюбелі;
 • - дриль зі свердлом;
 • - шуруповерт;
 • - саморізи;
 • - спецрозчин від загоряння;
 • - гіпсокартон;
 • - будівельний ніж;
 • - ажурна дверцята.
Інструкція
1
Продумайте заздалегідь, яким ви бажаєте зробити дизайнерське оформлення кухні, і уявіть його собі подумки. Проаналізуйте, чи буде навісний котел гармоніювати з інтер'єром, якщо його просто залишити висіти на стіні. Сучасні настінні котли досить-таки красиво оформлені (вони можуть бути білими або блискучими), тому гармонійно вписуються в інтер'єр.
2
Якщо, на вашу думку, навісний котел все ж буде виділятися на загальному фоні, сильно кидаючись в очі, заховайте його за дверцята кухонної шафки. Для цього доведеться зробити шафу за його розмірами. Для початку виміряйте розміри навісного котла і перенесіть їх на папір (на кожну сторону дайте припуск 50 мм), створивши свого роду викрійку. У бічні сторони від котла відступите 50 міліметрів і проведіть по стіні лінії, паралельні бічним граням опалювального обладнання, що висить на стіні. Повторіть аналогічну процедуру, відступивши від газового котла вгору і вниз по 50 міліметрів і провівши лінії на стіні. У результаті вийшла розмітка майбутнього шафки.
3
За намальованому на стіні контуру прикріпіть профіль CD, заздалегідь вирізаний за розмірами котла з урахуванням припуску, закріплюючи його на дюбелі. Потім використовуючи профілі UD і саморізи, зберіть каркас майбутнього навісного кухонної шафки.
4
За раніше зробленої викрійці виріжте листи гіпсокартону і обробіть їх спеціальною речовиною, яка запобігає загоряння. Після того як гіпсокартонні листи просохнуть, виконайте їх монтаж.
5
Зашпаклюйте гіпсокартон, а після пофарбуйте і дайте висохнути. Встановіть ажурну дверцята. Шафка для газового котла готовий.
Зверніть увагу
Просвердлите в бічних сторонах шафки отвори! Цим ви забезпечите газовому котлу відповідну вентиляцію.
Корисна порада
Якщо немає бажання самому майструвати шафка, його можна замовити у фірмі, яка займається складанням меблів. Однак двері слід на нього ставити виключно дерев'яну.
Переваги газових котлів очевидні - вони створюють тепло в будинку. Але при всіх своїх перевагах цей прилад володіє одним істотним недоліком. Часто його зовнішній вигляд абсолютно не вписується в дизайн кухні, де зазвичай його і встановлюють. Виправити це нескладно - достатньо спорудити шафа для газового котла, який нічим не буде відрізнятися від оточуючих його предметів.
Інструкція
1
Виміряйте габарити котла. Зробіть на папері ескіз конструкції. Розміри шафи повинні бути більше габаритів котла на всі боки на 50-100 мм.
2
З отриманими розмірами передній панелі зверніться у фірму з виробництва меблів і замовте дверцята для шафи в ажурному виконанні. Це необхідно для забезпечення вентиляції. Після виготовлення дверцят, виходячи з їх реальних розмірів, Вичертите остаточний ескіз конструкції.
3
Перенесіть лінії ескізу на поверхню стін і підлоги. Лінії повинні йти паралельно площинам котла. По всіх лініях закріпіть металопрофіль УД. Профіль кріпиться за допомогою дюбелів.
4
Виходячи з розмірів газового котла, виріжте горизонтальні і вертикальні частини каркаса з профілю ЦД.
5
Зберіть всю конструкцію каркаса за допомогою шуруповерта і саморізів по металу. Вертикальні стійки в місці кріплення дверцят повинні бути подвійними.
6
Навколо труби газового котла змонтуєте каркас з металопрофілю. Починайте роботу від профілю навколо котла і закінчите стелею. Каркаси повинні бути з'єднані між собою.
7
Промажьте внутрішню частину листів гіпсокартону спеціальною рідиною проти загоряння картонного підстави. Зашийте всі площини обробленими листами, включаючи каркас навколо труби.
8
Прогрунтуйте всі поверхні. На всі кути конструкції за допомогою шпаклівки прикріпіть перфорований куточок. Зашпаклюйте всі стики і вм'ятини від саморізів.
9
На бічних стінках короба зробіть вентиляційні отвори діаметром 25-30 мм. Остаточне їх кількість визначається дослідним шляхом при включеному котлі.
10
Встановіть передні ажурні дверки. Увімкніть котел. Після декількох годин роботи визначте рівень нагріву зовнішньої частини котла. Якщо необхідно просвердлите ще кілька вентиляційних отворів.
11
Зашпаклюйте зовнішні поверхні. Затріть всі нерівності металевою сіткою. Після цього зробіть декор шафи відповідно до загальним дизайном приміщення.
Зверніть увагу
Газовий котел відноситься до приладів підвищеної небезпеки. Обов'язково упевніться, що шафа не перегрівається і має достатню вентиляцію.
Корисна порада
Для обробки шафи для газового котла можна застосовувати будь-які матеріали - керамічну плитку, дикий камінь, мозаїку, панелі МДФ, просто фарбування. Головна умова - покриття повинно бути не пальним і витримувати підвищені температури.