Як знайти масу куба.

Іноді на практиці і при вирішенні шкільних завдань потрібно знайти масу куба. Щоб дати правильну відповідь на подібне питання необхідно спочатку уточнити: що мається на увазі під «кубом». Школярам зазвичай доводиться знаходити масу справжнього кубика, іноді досить великого розміру. В побуті ж, під масою куба найчастіше мають на увазі масу одного кубічного метра певної речовини.
Вам знадобиться
  • калькулятор, таблиця щільності речовин.
Інструкція
1
Щоб знайти масу куба, як фізичного тіла, виміряйте довжину ребра куба і визначте щільність речовини, з якої складається куб. Довжину ребра куба запишіть в метрах (м), а щільність в кілограмах на метр кубічний (кг/м?). Для визначення щільності скористайтеся відповідними таблицями щільності речовин. Якщо щільність речовини виражена в г/см ?, то для перекладу в кг/м? помножте це число на 1000. Потім помножте щільність речовини на дину ребра куба, зведену в третю ступінь. Тобто скористайтеся формулою: М = П * Р?, Де: М - маса куба в кілограмах, П - щільність куба в кг/м?, Р - довжина ребра куба в метрах.
2
Прімер.Какую масу матиме кубик льоду розміром в 1 см? Решеніе.Находім в таблицях щільності речовин: щільність льоду дорівнює 0,917 г/см ?. Переводимо щільність і розміри кубика в систему одиниць виміру СИ: 1см = 0,01м, 0,917 г/см? = 917 кг/м? .Подставляем Отримані числа в формулу, отримуємо: М = 917 * 0,01? = 0,000917 (кілограм).
3
Якщо розміри кубика невідомі і виміряти їх скрутно, то визначте обсяг кубика. Для цього помістіть кубик в мірну посудину з водою і визначте обсяг витісненої ним рідини. Як альтернативу можна визначити масу витісненої кубиком води. Маса витісненої води в грамах, помножена на 1000000, буде дорівнювати обсягу кубика в м? .Определів Обсяг кубика і його щільність, знайдіть його масу за наступною формулою: М = П * V, де: V - класичне позначення обсягу.
4
Якщо потрібно просто знайти масу куба, то, мабуть, мається на увазі маса кубометра певної речовини. Це може рідина, сипуча речовина або будматеріал (наприклад, дошки). Для визначення маси куба в цьому випадку просто уточніть щільність речовини. Числове значення щільності, виражене в кг/м ?, і буде масою куба в кілограмах. При цьому врахуйте, що щільність води і слабких водних розчинів дорівнює 1000 кг/м ?, тобто маса куба води дорівнює 1000 кг (одній тонні).