Як поміняти проводку в будинку. Як поміняти проводку самому.

Потужність сучасних побутових приладів постійно зростає, одночасно з цим збільшується і їх кількість. Настає момент, коли стара електропроводка вже не відповідає необхідним параметрам і її потрібно міняти. Зробити це досить нескладно.
Вам знадобиться
  • - новий електропровід необхідного перетину,
  • - перфоратор з зубилами у формі ложки і піки,
  • - разводочние коробки,
  • - ізолента,
  • - нові вимикачі і розетки (якщо потрібна заміна старих вимикачів і розеток),
  • - суха шпаклювальна суміш.
Інструкція
1
Розмітьте стіни будинку в тих місцях, де проходитиме новий провід. В місцях розгалужень дроти расчертите отвори під разводочние коробки. Таку ж розмітку зробіть в тих місцях, де будуть знаходитися нові розетки і вимикачі. Провід повинен прокладатися в стіні горизонтально або вертикально.
2
Не економте на довжині дроти, укладаючи його по похилій лінії. В майбутньому, коли місце проходження дроти ви вже забудете, його легко можна пошкодити, роблячи отвори в стіні для різного роду кріплення. Якщо провід лежить тільки в вертикальному і в горизонтальному положенні, його місцезнаходження легко визначити, орієнтуючись на положення вимикачів, розеток та разводочних коробок.
3
Для монтажу нової проводки вибирайте жорсткий трижильний провід, в якому перетин однієї жили повинно бути не менше 2,5 квадратних міліметрів. Третю жилу використовуйте як дроти заземлення при підключенні його до розеток (всі сучасні розетки євро стандарту мають контакт захисного заземлення).
4
За допомогою перфоратора по розмітці на стіні зробіть поглиблення під разводочние коробки, розетки і вимикачі. Потім зробіть канавку (штробу) в тих місцях, де вони з'єднуються між собою і де, відповідно, буде проходити електропровід.
5
Прочитайте інструкцію на упаковці сухої шпаклювальною суміші. Приготуйте шпаклівку по цій інструкції. Вставте і закріпіть за допомогою шпаклівки разводочние і посадочні коробки під розетки та вимикачі. Укладіть провід в штробу, закріплюючи його шпаклівкою через кожні 60 см. У місцях з'єднання і закінчення проводів залиште вільні кінці довжиною 7 - 12 см (для скрутки проводів між собою, а також для підключення розеток і вимикачів).
6
Дочекайтеся, коли шпаклівка затвердіє. З'єднайте і заізоліруйте ізолентою дроти в разводочних коробках між собою, відповідно до схеми електропроводки. Встановлення та під'єднання вимикачі, розетки і освітлювальні прилади. Підключіть нову електропроводку до знеструмлених електролічильника.