Як вивести пляму від крові з дивана. Як вивести сильні в'едшіе плями з дивана.

Кров має одну особливість - густіти і згортатися. У зв'язку з цим, потрапляючи на тканину, кров швидко і надійно в'їдається в її структуру, тим самим перетворюючи процес позбавлення від подібних плям у вельми трудомістку процедуру. Але якщо сорочку, на яку капнули кров'ю, можна відразу ж замочити в холодній воді і запрати, то з м'якими меблями справи йдуть куди складніше.
Вам знадобиться
  • губка для миття посуду, перекис водню, пара серветок з тканини.
Інструкція
1
Нанесіть на губку необхідну кількість перекису водню, щоб його вистачило на повну обробку плям від крові.
2
Ретельно обробіть всю площу плям за допомогою губки, розосередивши розчин по всьому проблемного ділянці круговими втираючими рухами.
3
Залиште всі в такому вигляді доти, поки не утвориться піна по всій площі плям. Якщо плями не надто застарілі і ви все зробили правильно, то кров повинна спіниться під впливом перекису водню вже через 5-7 хвилин.
4
Акуратно промокніть піну чистою сухою серветкою.
5
Додатково начисто обробіть проблемну ділянку ледь вологою серветкою.
6
Якщо плями від крові зійшли з оббивки дивана не повністю, можливо, причина криється в недостатній кількості використаної перекису водню. У такому випадку повторіть процедуру, трохи збільшивши дозу.
Зверніть увагу
Перед тим як приступити до безпосереднього виведенню плям від крові, спробуйте обробити перекисом водню невелику ділянку оббивки в непомітному місці. Переконавшись, що розчин не чинив ніякого згубного впливу ні на структуру оббивки, ні на її колір, беріться за проблемну зону.Не наносите на тканину одночасно кілька пятновиводітелей.После обробки дайте оббивці підсохнути природним шляхом.
Корисна порада
З плямами від крові не менш ефективно впорається аміак. Принцип застосування схожий з вищеописаним, різниця тільки в тому, що дія настає приблизно через 30-40 хвилин після нанесення на плями.
Дуже поширений вид забруднень на одязі - це плями крові. Відіпрати його не завжди просто. Все залежить від того, свіже чи пляма і якого типу тканину. В принципі вивести можна практично кожне кривава пляма. Тут все буде залежати тільки від витраченого часу і зусиль.
Інструкція
1
Якщо кров ще не встигла згорнутися, то її відіпрати дуже просто. Під струмінь холодної проточної води помістіть місце забруднення. Запам'ятайте, що закривавлену тканину ні в якому разі не можна прати в гарячій воді. Адже кров включає до свого складу велику кількість білкових сполук, які згортаються при нагріванні.
2
Якщо пляма вже встигло всмоктатися, то спробуйте його позбутися наступним способом. В одному літрі води розведіть 2 столові ложки кухонної солі. В отриманому розчині приблизно на 20 хвилин замочіть річ. М'якою щіткою потріть пляму. Потім прополощіть виріб.
3
Можете спробувати й інший не менш ефективний спосіб. Залийте місце забруднення перекисом водню. На п'ять хвилин залиште річ в такому стані. Після цього прополощіть тканину. Якщо ви намагаєтеся звести пляма з темної тканини або ж з одягу з нестійким фарбуванням, то в цьому випадку перекис розбавте водою.
4
Якщо тканина, на яку ви посадили пляма, дуже тонка або кольорова, то спробуйте видалити його більш дбайливо за допомогою лимонного соку. На місце забруднення нанесіть сік. Після цього присипте порошком. Потім акуратно потріть м'якою мокрою щіткою. Прополощіть річ в холодній воді. Якщо буде потрібно, то повторіть процедуру кілька разів.
5
Старі і засохлі плями крові також можна відчистити. Для цього замочіть одяг мінімум на 3 години в достатній кількості прохолодної води. Придбайте порошок (размягчитель м'яса) Meat Tenderizer. Розмішайте його з водою. Дотримуйтесь пропорцію: на одну частину порошку дві частини води. У вас повинна вийти паста. Нанесіть її безпосередньо на пляму. Залиште річ лежати так приблизно на півгодини. Після того як суміш засохне, струсіть її м'якою щіткою і прополощіть виріб. Після такої процедури пляма має зникнути.
Корисна порада
Якщо відчистити таку пляму самостійно не вдалося, то зверніться в хімчистку.