Як змінити тип файлу у Вісті.

Як правило, під зміною типу файлу подразумевают зміну розширення в його назві - тієї частини, яка через точку додається праворуч до імені файлу. З розширення операційна система визначає, яке з встановлених додатків повинно працювати з файлами цього типу, запускає його і передає файл на обробку. Зазвичай розширення при його збереженні додається до назви програмою, в якій створено файл. При необхідності можна змінити його за допомогою Провідника Windows Vista.
Інструкція
1
Відкрийте стандартний файл-менеджер всіх версій ОС Windows - Провідник. Для цього клацніть пару раз по іконці «Мій комп'ютер» на робочому столі вашої системи або скористайтесь гарячими клавішами win + e (це латинська літера).
2
Перейдіть по дереву каталогів в папку, де зберігається той файл, тип якого вас не влаштовує. Якщо ви можете бачити розширення цього файлу у вікні Провідника, то клацніть його правою кнопкою миші і скористайтеся командою «Перейменувати» з розкрився контекстного меню. Натисніть клавішу end, щоб перемістити курсор введення в кінець назви і замініть існуюче розширення на те, яке відповідає потрібному вам типу файлів. Потім натисніть клавішу enter, щоб завершити редагування назви файлу. У відповідь на запит підтвердження зміни розширення натисніть «Так».
3
Якщо ж Провідник приховує від вас розширення файлів, то у вас є вибір - змінити установку, що змушує його це робити, або змінити розширення трохи менш зручним способом. Якщо ви не припускаєте постійно міняти типи файлів, то простіше вибрати другий варіант. В цьому випадку клацніть по файлу правою кнопкою і за допомогою самого нижнього пункту в контекстному меню («Властивості») розкрийте вікно «Властивості файлу». Саме верхнє поле на вкладці «Загальні» цього вікна буде містити повну назву файлу, що включає і його розширення - відредагуйте його потрібним чином і натисніть кнопку OK.
4
Якщо ви вирішите скасувати заборону для Провідника відображати розширення файлів, то натисніть клавішу alt, і в розкрився меню Провідника виберіть рядок "Параметри папок». На вкладці «Вид» знайдіть рядок «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів» і зніміть позначку в чекбоксі. Потім натисніть кнопку OK. Після цього з'явиться можливість міняти розширення файлу тим способом, який описаний на другому кроці.