Як знайти еквівалентний опір.

Еквівалентним послідовним опором (ЕРС) називається параметр конденсатора, який особливо важливий при його використанні в складі імпульсних блоків живлення. Дана характеристика не вказується на корпусі приладу і здатна з часом змінюватися.
Інструкція
1
Ознайомтеся з визначенням еквівалентного послідовного опору. Уявіть собі ідеальний конденсатор (на практиці таких не існує), послідовно з яким включений резистор. Він здатний обмежувати струм заряду і розряду приладу. В імпульсному блоці живлення конденсатор з великим еквівалентним послідовним опором саме з цієї причини здатний не тільки збільшити пульсації, але і повністю порушити роботу схеми.
2
Виміряти еквівалентний послідовний опір конденсатора на постійному струмі неможливо. Пов'язано це з тим, що після зарядки він перестає проводити такий струм. Тому для вимірювання даного параметра використовуйте генератор синусоїдальної напруги з частотою в декілька десятків кілогерц. Це може бути, наприклад, звичайний генератор стандартних сигналів. Налаштуйте його таким чином, щоб амплітуда напруги на його виході становила близько двох вольт.
3
Паралельно виходу генератора включіть вольтметр змінного струму, здатний працювати на такій частоті. вимірювати він повинен не амплітудне, а діюче значення напруги. Підключіть паралельно йому ланцюг, що складається з випробуваного конденсатора і миллиамперметра змінного струму, також здатного працювати при такій частоті і индицировать діюче значення сили струму. Конденсатор перед виміром обов'язково розрядите безпечним способом.
4
Переведіть результати вимірювання в систему СІ. Поділіть виміряне напруга на виміряний струм. Результат - еквівалентний послідовний опір конденсатора - вийде в Омасі.
5
впайкі конденсатора, якщо він виявився придатним, здійснюйте з дотриманням полярності. Здійснюйте вимір тільки відносно електролітичних конденсаторів, оскільки в інших воно рідко стає занадто великим.
6
При бажанні, зберіть прямопоказуючий вимірювач еквівалентного послідовного опору. Він дозволяє здійснювати вимірювання даного параметра, не вдаючись до обчислень.