Як спроектувати баню.

Ви хочете будівник на своєму ділянці невеликий банний комплекс для членів своєї родини та друзів? Правильно розробити проект лазні ви можете самостійно, не звертаючись в проектно-будівельні організації, а возводимая вами парна відповідатиме всім сучасним вимогам.
Інструкція
1
Замислюючись, як спроектувати баню поруч з заміським будинком, спочатку визначте розміри майбутньої конструкції з урахуванням цілей, для яких зводиться парна, і складу вашої родини. Лазня не повинна бути тісною, щоб в ній спокійно поміщалося кілька людей, але для невеликої компанії громіздка парна не підійде - вам доведеться чимало витратитися на її обслуговування.
2
Здійснюючи проектування лазні, по-перше, спочатку складіть схему, що включає передбанник, мийну і парну, враховуючи загальні розміри споруджуваного банного комплексу. Якщо лазня буде впритул примикати до будинку, а її загальна площа буде невеликий, сумістите кімнату відпочинку з передбанником, а від окремої душової кімнати в парилці взагалі відмовтеся. Включіть в проект лазні простору дерев'яну терасу з виходом з передбанника або кімнати відпочинку, якщо площа вільної ділянки під будівництво банного комплексу дозволяє це зробити.
3
Для сімейної лазні досить створити передбанник розміром 140 * 230 сантиметрів, в даній зоні розташуйте лавки для сидіння та систему полиць, де зберігатимуться дрова. Мийну кімнату сумістите з душовою, а при проектуванні даної зони банного комплексу враховуєте місце, де будуть встановлені ємності з водою і лавки. За мийної кімнатою в проекті лазні повинна знаходитися парилка, яку відокремлюйте стіною з щільно закривається дверима. По-друге, щоб розробити проект лазні, враховуйте не тільки конструкцію стін і розташування вікон, але і все необхідне для нормального функціонування парної.
4
На схемі парної вкажіть місце розташування печі-кам'янки так, щоб тепло від неї виходило рівномірно в усі сторони приміщення. Продумайте, як буде виглядати система полиць в парній, так як вони згодом будуть встановлюватися з урахуванням висоти стелі і вільної площі парилки. Верхню полицю в проекті парної схематично зобразите на висоті не менше метра від стелі банного комплексу, інакше ви або ваші гості можете учадіти.
5
При проектуванні вашої сімейної лазні особливу увагу приділіть увагу розміщенню печі-кам'янки, плануючи її на значній відстані від дерев'яної стіни, враховуючи всі нормативи пожежобезпеки. Після складання проекти побудувати дерев'яну парну ви можете самостійно, а для кладки печі-кам'янки і виведення димоходу запросіть професійного пічника, щоб згодом в даній системі не скупчувалися ні конденсат, ні сажа.