Як прати вертикальні жалюзі. Як прати жалюзі з тканини.

У вашій квартирі встановлені вертикальні жалюзі з тканини, але вони забруднилися і мають потребу в чищенні? Ви можете випрати вертикальні жалюзі самостійно, не витрачаючи кошти на оплату послуг клінінгових компаній, що пропонують чистку жалюзі на дому у замовника.
Інструкція
1
Ви не знаєте, як прати вертикальні жалюзі з тканини, щоб вони придбали колишній привабливий вигляд, а після прання не були деформовані? Ніколи не періть тканинні жалюзі в пральних машинах, в іншому випадку вони назавжди втратять свій зовнішній вигляд, а також деформуються. Дуже акуратно виперіть жалюзі вручну, а перед цим, по-перше, виконайте всі підготовчі роботи. Перед пранням обережно зніміть ламелі, встановлені на карнизі, потім від'єднайте нижню ланцюг, а також вийміть з тканини важки. Рівне і акуратно згорніть тканинні жалюзі в рулони, а потім здійснюйте їхню безпосередню прання в ручному режимі.
2
По-друге, прання вертикальних тканинних жалюзі передбачає попереднє замочування підготовлених рулонів в слабкому мильному розчині. Щоб рулони в процесі прання не розповзалися, покладіть їх у спеціальні мішечки і опустіть в щадний порошковий або мильний розчин температурою 30 ° С на півгодини. Пам'ятайте, що тканинні ламелі не рекомендується прати в гарячій воді, щоб уникнути їх усадки, а використання щітки може пошкодити просочення тканин ламелей і їх захисну поверхню. Тканина вертикальних жалюзі можна віджимати, перегинати, сушити і прасувати в зігнутому положенні, оскільки це може призвести до подальших заломів і загин.
3
Коли тканинні жалюзі отмокнуть, просто прополощіть їх до зникнення піни в проточній холодній воді. Якщо на поверхні тканини ще залишилися забруднені місця, обробіть жалюзі розчином ще раз, а після знову прополощіть. Відразу після прання, не даючи жалюзі висохнути, повісьте ламелі назад на карниз так, щоб вода з них стікала вже в зібраному вигляді. В даному випадку жалюзі після прання візьмуть первинну форму, а їх шматки не будуть деформовані. Вставте в тканину жалюзі нижні важки, а в тканинні ламелі - металеву або пластикову ланцюжок, і залиште виріб сохнути природнім способом, без подальшої прасування.
4
Перед тим як випрати вертикальні жалюзі самостійно, постарайтеся правильно визначити тип тканини, з якої вони виконані. Жалюзі з поліестеру стираються непогано і менше деформуються, а з виробами з жаккарда слід обходитися найбільш дбайливо. Постарайтеся їх спочатку почистити за допомогою пилососа, використовуючи спеціальну насадку, а якщо забруднення видалити не вдасться, замість прання здійсните їх суху чистку
Жалюзі - нескладна конструкція, яка регулює інтенсивність проникнення в приміщення світлового потоку. Крім цього вони можу нести додаткове навантаження, наприклад, оживити інтер'єр кімнати (композиційні або фотожалюзі), урізноманітнити дизайн будь-якого приміщення (мультифактурні жалюзі).
Інструкція
1
Варіюючи видом матеріалу і виконання, ви завжди можете підібрати оптимальні жалюзі для офісу, будинку, дачі, балкона або дитячої кімнати. Жалюзі бувають пластикові, алюмінієві, дерев'яні, бамбукові, тканинні.
2
Перші два види не вимагають особливого догляду, їх досить періодично протирати вологою мочалкою (можна використовувати миючі засоби). Дерев'яні і бамбукові жалюзі рекомендується пропилососити або протерти м'якою сухою серветкою.
3
Тканинні жалюзі, хоча і менш універсальні, однак, досить стійкі до осідання пилу і бруду. Всі вони просочені спеціальним анітстатіком, також забезпечує жорсткість і яскравість. Термін їх служби зазвичай становить 5-7 років, після чого рекомендується замінити тканину або віддати жалюзі в хімчистку.
4
Якщо такої можливості немає, можна випрати жалюзі вручну. Для цього зніміть їх, від'єднайте кріплення, важки, ланцюжки. Акуратно скрутіть їх в рулони і опустіть в теплий мильний розчин (шампуню або миючого для делікатних тканин).
Зверніть увагу
Жалюзі можна терти і віджимати, щоб уникнути деформації і вимивання захисної просочення з тканини. Досить вийняти їх з води, дати їй трохи стекти і повісити на місце для повного висихання. У разі жакардових тканин, навіть при самій щадить пранні тканину «сяде» і втратить форму. Тому тут рекомендована тільки суха чистка.