Як малювати природу.

Уміння сфотографувати гарний пейзаж, запам'ятавши його надовго і висловивши свої відчуття від нього в картині, надзвичайно цінується і відображає ступінь вашого мальовничого і творчого таланту. Однак, малювати можна не тільки з використанням паперу та фарб, але і маючи в наявності навик малювання в комп'ютері, використовуючи планшет і перо. У цій статті ми розглянемо техніку малювання нескладного пейзажу в Фотошопі з чистого аркуша.
Вам знадобиться
  • - програма Adobe Photoshop
Інструкція
1
Створіть в Фотошопі новий документ розміром в 4,5х6 дюймів з роздільною здатністю 300 пікселів на дюйм. Вкажіть колірну модель RGB і білий фон.
2
Залийте фон будь-яким природним кольором - наприклад, світло-коричневим. Використовуйте кисті різних розмірів - від невеликих в 5 пікселів до крупніших в 45 пікселів. Кисті краще використовувати жорсткі, а для растушевок брати м'яку кисть-аерограф.
3
Візьміть темніший, ніж ваш фон, колір, і тонким пензлем накидайте силует пейзажу - обриси пагорбів, кущів і дерев. Створіть новий шар, виберіть основний колір для кожного елемента пейзажу і створіть колірну основу - зафарбуйте кожен об'єкт обраним для нього кольором.
4
Траву зафарбуйте лісовим зеленим відтінком, гори і пагорби - коричневим.
5
Потім почніть додавати картині реалістичності - грубими мазками намітьте тіні і затемнення в переходах між квітами. Використовуйте для цього кисть-аерограф в 100 пікселів, з параметром Multiply і кольором, аналогічним фоновому.
6
Встановіть для кисті значення Pressure 50. затемнити широкими мазками потрібні області, займіться осветлением інших областей для створення об'єму рельєфу і рослинності. Змініть параметр змішування з Multiply на Screen і освітлити потрібні об'єкти.
7
Дрібними мазками намітьте контури листя, більш великими - освітлені області пагорбів і рельєфу. Перемикайтеся з Multiply на Screen і назад, більш тонко оформляючи листя - це дозволить то темними, то світлими мазками виділяти окремі листя і робити їх реалістичними.
8
Зменшіть розмір аерографа до 5 пікселів, інструментом піпетки виберіть колір, яким ви малювали чагарник, і домалює легкими вільними і зігнутими мазками траву і стебла.
9
Міняючи розмір і параметри змішування кисті, деталізуйте текстуру скель і пагорбів. Сгладьте занадто різкі переходи кольору, добийтеся природного переходу світла і тіні. Дрібними і тонкими мазками створіть нерівності і щілини на поверхні каменів.
10
Чергуючи темніші і світліші мазки тонким пензлем, створюйте текстуру каменю, імітуючи нерівну поверхню і гру світла і тіні на ній. На траві, навколишнього камені, відзначте широкими темно-зеленими мазками тіні від каменів, потім почніть промальовувати текстуру трави.
11
Використовуючи більш темний і світліший колір почергово, малюйте стеблинки трави швидкими рухами пензля. Додайте кілька довгих травинок контрастного жовтуватого кольору, взятого піпеткою з каменів, щоб зробити траву реалістичніше і глибше, а також дотримати загальну колірну гамму картини.