Як відіпрати буряковий сік. бурякові плями.

Буряковий сік містить великий набір вітамінів, мінералів і мікроелементів, що дозволяє його використовувати при різних захворюваннях і для їх профілактики. Але при використанні соку на одязі і скатертини можуть залишитися стійкі плями, які неможливо відіпрати звичайним шляхом. Тому перед пранням їх слід обробити.
Вам знадобиться
 • - столовий оцет;
 • - лимонний сік;
 • - плямовивідник;
 • - хлорвмісних відбілювач;
 • - перекис водню;
 • - будь-які види розчинників;
 • - пральний порошок;
 • - ватний диск.
Інструкція
1
Буряковий сік містить натуральний барвник, який залишає стійкі плями. Якщо ви забруднили одяг, скатертину або рушник, то навіть не намагайтеся відіпрати плями звичайним способом. З пральної машини ви витягнете одяг точно з таким же плямою, з яким ви її туди поклали, лише злегка потемнілим від того, що тканина намокла.
2
Перед пранням обробіть пляму за допомогою засобу для виведення плям, призначеного для видалення натуральних барвників, який також підходить для відновлення кольору полинялих речей. Нанесіть відповідний для даного виду тканини плямовивідник на пляму, залиште на вказане виробником час, додайте в пральну машину при пранні.
3
Якщо пляма від морквяного соку свіже, промийте тканину в холодній проточній воді, нанесіть на пляму столовий оцет або лимонний сік, залиште до повного висихання, виперіть виріб. При необхідності, якщо пляма віддалилося не повністю, повторіть процедуру.
4
Для видалення будь-яких натуральних барвників використовуйте перекис водню. Для використання змочіть пляма 6% перекисом, залиште на 30 хвилин, виперіть виріб. Перекис ви можете застосовувати тільки на білій тканині, так як при використанні кошти на забарвлених тканинах може з'явитися біла пляма.
5
Будь-які види розчинника, ацетон, гас і бензин дозволяють видалити будь-які плями, які з'явилися від використання барвників. Нанесіть одне із зазначених коштів на ватний диск, густо обробіть пляма від бурякового соку, залиште на 20-30 хвилин, виперіть тканину звичайним способом.
6
Видаляйте буряковий сік з міцних бавовняних тканин за допомогою хлорвмісних відбілювачів, розчиніть 1 чайну ложку відбілювача в 300 мл води, полийте пляма, через 30 хвилин виперіть виріб.
7
Не використовуйте агресивні розчинники і кошти на натуральному шовку, вовни, ацетаті, оксамиті. Якщо ви боїтеся зіпсувати тканину, зверніться в хімчистку, де вам дадуть гарантію, що пляма видалять і не зіпсують при цьому виріб.
Буряк - один з найпопулярніших коренеплодів на нашій кухні. Багата безліччю вітамінів, макро- і мікроелементів буряк дуже корисна для нашого організму. Буряковий сік , в свою чергу, крім загальнозміцнюючого дії, має здатність виводити з організму токсини. Але, так як це досить сильний за своїм біологічним властивостями напій, його слід приймати в розведеному вигляді. Як правило, його розбавляють або водою, або іншими овочевими та фруктовими сік ами.
Вам знадобиться
  • 1 велика буряк
  • 1 соковижималка
  • або дрібна терка
Інструкція
1
Буряк помийте і очистіть від шкірки.
2
Розріжте на 4 часточки.
3
Пропустіть буряк через сік овижімалку.
4
У разі відсутності сік овижімалкі - протріть буряк через дуже дрібну тертку. Потім відіжміть бурякову масу через кілька шарів марлі. Вихід сік а буде менше приблизно в 2 рази.
5
Готовий буряковий сік помістіть в холодильник для того, щоб він відстоявся на 2 години.
6
Розбавте буряковий сік в рекомендованих пропорціях і насолоджуйтеся напоєм.
Зверніть увагу
Приймайте буряковий сік, тільки порадившись з вашим лікарем, так як на прийом цього соку є протівопоказанія.Разбавляйте буряковий сік водою або іншими соками з пропорції 1:10, тобто 1 частина бурякового соку до 10 частин інший жідкості.В день кількість споживаного розведеного бурякового соку в цілому не повинно перевищувати 400-500 мл.Свежій, тільки що вичавлений буряковий сік обов'язково повинен відстоятися в холодильнику 1,5-2 години, щоб випарувалися шкідливі речовини, і тільки після цього його можна вживати.
Корисна порада
Буряковий сік може зберігатися в холодильнику не більше доби.