Як прати сатин.

Сатин - вельми популярний матеріал, з якого шиють постільну білизну. За глянцевий блиск і структуру його називають «бавовняним шовком». Воно зігріває в холодну пору року, а в літню спеку приємно холодить. Сатинова постільна білизна вельми якісне, міцне і функціональне, виглядає дуже ошатно і довго служить.
Інструкція
1
Одна з головних особливостей сатину - це те, що у нього довгий термін служби. Зокрема, сатин може витримати не менше 300 прань без збитку ні для своєї міцності, ні для забарвлення.
2
Білизна з сатину зазвичай не линяє під час прання навіть у пральній машині, так як при виробництві цього матеріалу після відбілювання та нанесення фарби проходить через додаткову прання, в якій знаходиться закріплювач фарби. Тому білизна з сатину можна прати, не боячись, що воно забруднить інші речі або що яскраві фарби збліднуть. З цієї ж причини виріб не дає усадки під час прання.
3
Оптимальна температура для прання сатинових простирадлом і підодіяльників - це 40 або 60 градусів. Не використовуйте пральні засоби, в яких високий відсоток відбілюючих речовин. Вони руйнують структуру тканини, стоншують її. В результаті цього термін служби скорочується.
4
Перед пранням необхідно застебнути всі гудзики і блискавки на наволочках і підодіяльниках і вивернути навиворіт.
5
Не варто прати сатинова білизна з сатину разом з штучними тканинами, особливо з поліестером, так як його грубуваті волокна можуть чіплятися за натуральні нитки сатину, після чого матеріал втрачає свою м'якість і гладкість, за яку його так цінують.
6
Ще один плюс сатинового білизни - це те, що його можна не прасувати. Через щільну структури особливим чином кручених бавовняних ниток сатинова тканина майже не мнеться. Для кращої гладкості використовуйте бальзам-кондиціонер для білизни.
7
Щоб прання була ефективною, періть при наполовину завантаженому барабані, так як вага і обсяг сатинового білизни досить високий. Наприклад, наволочка в середньому важить близько 200 грам, підодіяльник - приблизно 700, а простирадло -500.
8
Часто з сатину роблять дорогі ошатні комплекти з вишивкою. В цьому випадку після прання його краще погладити, тільки робити це потрібно з виворітного боку при температурі не вище 90 градусів.