Як вибрати пухову ковдру.

Пишні пухові перини, подушки і ковдри завжди вважалися ознакою достатку і навіть деякою розкоші. Ці постільні приналежності входили в придане кожної гарної нареченої. І зараз такі вироби цінуються високо. Як же вибрати гарне пухова ковдра і не пошкодувати про покупку?
Інструкція
1
Перш за все, визначитеся з розміром майбутньої покупки. Якщо ви любите укутуватися, придбайте полутороспальне варіант. Для подружжя підійде як величезне двоспальне ковдру, так і пара односпальні - вибір залежить від особистих переваг. Є й моделі, призначені спеціально для дітей - як малюків, так і підлітків.
2
Вирішіть, який рівень тепла вас влаштовує. Для добре опалюваних квартир підійде полегшений варіант, в прохолодній спальні знадобиться дуже теплу ковдру. На рівень тепла впливає не стільки товщина, скільки простежка - рідкісна стібка дає високий рівень тепла, часта робить ковдру більш прохолодним. Зустрічаються комбіновані вироби з утепленою нижній або центральною частиною, а також екземпляри з частою стежкою по краю, що забезпечує краще прилягання ковдри під час сну.
3
Оцініть наповнювач вашої майбутньої покупки. Кращий варіант - стовідсотковий пух. Пух у поєднанні з пером або вовною здешевлює вартість, але робить ковдру більш важким, і набагато менш комфортним. Найціннішим вважається гагачий пух, найдешевшим - качиний. Посередині знаходиться наповнювач з пуху гусей - оптимальний варіант за співвідношенням якості та ціни.
4
Зверніть увагу на тканину. Занадто щільна буде некомфортна для сну, ковдра буде шарудіти і погано прилягати до тіла. Занадто тонкий матеріал може пропускати пух. Кращі екземпляри шиють з тонкого, але міцного бавовни або шовку. Зустрічаються і моделі зі спецефектами - наприклад, з покриттям з іонів срібла або антибактеріальним просоченням. Врахуйте, що ці приємні дрібниці збільшують вартість товару.
5
Якщо ковдру упаковано, обов'язково дістаньте його з пакета або коробки. Потеребіте куточок - пух не повинен збиратися грудками, Понюхайте ковдру. Якщо наповнювач оброблений хімікатами, ви відчуєте різкий неприємний запах. Врахуйте, що вивітрюється він насилу, від такої покупки краще відмовитися.
Зверніть увагу
Пухові вироби потребують дбайливого сухий чищенні не рідше, ніж раз на рік. Ні в якому разі не стирайте їх - пух зваляється і ковдру втратить свої властивості.