Як навчитися малювати портрети олівцем. Як намалювати портрет людини олівцем з фотографії.

Що не кажи, а портрет завжди краще фотографії. Намальований з любов'ю і майстерністю, звичайний олівцем портрет може стати самим справжньою окрасою вашого будинку. А головне, наявність такого портрета завжди викликає підвищений до себе інтерес. Гості починають питати: «А це ви самі малювали?». Як же хочеться іноді їм відповісти: «Так»! Якщо ви хочете самі навчитися малювати портрети олівцем, то спробуйте слідувати наведеної нижче інструкції.
Вам знадобиться
  • - хороша щільний папір
  • - прості олівці різної товщини і різної твердості
  • - спеціальні паперові розтушовування
  • - м'який ластик
Інструкція
1
Від руки намалюйте вільний лінійний контур тонким твердим олівцем, а все зайве зітріть м'яким ластиком.
2
Механічним м'яким олівцем (3B) зі стрижнем завтовшки 0.5 мм. почніть накладати штрихи, які позначають затемнення волосся. Слідкуйте за напрямком росту волосся.
3
Продовжуйте штрихувати місця, просуваючись далі. Уважно стежте за напрямком росту волосся і за тим, як вони лежать. Робіть штрихи акуратно і вдумливо, щоб волосся були схожі на волосся, а не на сніп сіна.
4
Продовжуйте накладати штрихи і затемнювати потрібні місця. Починайте подовжувати лінії, щоб намітити стиль зачіски.
5
Тепер попрацюйте зі стилем зачіски. Дуже уважно затемняйте ділянки і розташовуйте відблиски, щоб волосся виглядали натуралістично. Для того щоб штрихувати було зручніше, повертайте папір.
6
Тепер візьміть розтушовуванням і пройдіться їй по волоссю по лінії росту волосся. Слідкуйте, щоб штрихи не перетиналися, інакше ви тільки розлучиться зайву бруд.
7
Загострити кінець м'якого ластику і позначте лінії на місці відблисків.
8
Дуже м'яким олівцем прорисуйте темні ділянки. Штрихи окремі волоски, надаючи зачісці індивідуальності.
9
Починаємо промальовувати очі. Спочатку прорисуйте райдужку, потім додайте війок. Позначте штрихами обсяг особи. Растушуйте його, правильно накладаючи світло і тіні.
10
Тепер будемо працювати над тонами шкіри. Спочатку заштрихуйте шкіру легкими рухами, дотримуючись обсяги, затемнюючи потрібні місця. Губи поки залиште НЕ заштрихованими.
11
Більш ретельно опрацювати темні місця, обробіть шкіру розтушовуванням. Тепер приступайте до губ. Уважно прорисуйте всі дрібні деталі, складочки і т.д.
12
Прорисуйте шию, одяг і фон, якщо він передбачений. Тепер ваш портрет готовий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MR_OMNqJUj0
Особа людини здатне передати тисячі емоцій. Не буває двох однакових осіб. Саме таке багатство, дароване нам природою, штовхає художників на створення справжніх творів мистецтва.
Вам знадобиться
  • Папір, олівець, гіпсова голова або натурщик
Інструкція
1
Намалюйте скелетную основу голови людини у вигляді яйця. Вкажіть на заготівлі наступні мітки: - вісь симетрії голови; - лінію надбрівних дуг, що розділяє верхню черепну і нижню лицьову частини; - лінію, визначальна нижню частину піраміди носа; - лінію, зонується лицьову і потиличну частини; - лінію повороту голови, що проходить через скуловую точку і скроневу точку.
2
Намітьте розташування і об'єм волосся на малюнку, місце розташування очей, вух, носа, губ. Деталізуйте ці частини обличчя.
3
Виконайте штрихування з падаючими тінями, півтонами, яка додасть рельєфність особі. Промальовування брів, вій та інших дрібних деталей виконуйте в останню чергу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xOfbnIXWmZA
Зверніть увагу
Під час виконання роботи робіть перерви. Це допоможе стомленим очам відпочити, після чого легко виявити якісь прорахунки або помилки в зображенні. Дотримуйтесь пропорції особи, зокрема: - відстань між очима дорівнює довжині ока; - відстань між очима і підборіддям тотожно проміжку від верхівки до очей; - відстань між лінією волосся і лінією брів рівносильно проміжку між лінією брів і кінчиком носа, а також відстані між кінчиком носа і підборіддям; - відстань між зіницями очей близько до довжині рота; - відстань між підборіддям і лінією очей одно проміжку від зовнішнього кута очей до кінчика вуха.
Корисна порада
Накладення світлотіні починайте з великих форм, поступово переходячи до промальовування дрібних деталей. При цьому постарайтеся, щоб загальна композиція при штриховке не порушувалася.